My Favorite Movies
| Killer47's Rating | My Rating | ||
|---|---|---|---|
| 1 |
Saving Private Ryan (1998, R) |
|
|
| 2 |
Star Wars: Episode IV - A New Hope (1977, PG) |
|
|
| 3 |
Raiders of the Lost Ark (Indiana Jones and the Raiders of the Lost Ark) (1981, PG) |
|
|
| 4 |
Indiana Jones and the Last Crusade (1989, PG-13) |
|
|
| 5 |
Star Wars: Episode VI - Return of the Jedi (1983, PG) |
|
|
| 6 |
Star Wars: Episode V - The Empire Strikes Back (1980, PG) |
|
|
| 7 |
Swordfish (2001, R) |
|
|
| 8 |
Underworld (2003, R) |
|
|
| 9 |
Monty Python and the Holy Grail (1974, PG) |
|
|
| 10 |
Kelly's Heroes (1970, PG) |
|
|
| 11 |
Terminator 3 - Rise of the Machines (2003, R) |
|
|
| 12 |
Ghost Ship (2002, R) |
|
|
| 13 |
Fight Club (1999, R) |
|
|
| 14 |
Office Space (1999, R) |
|
|
| 15 |
Tomorrow Never Dies (1997, PG-13) |
|
|
| 16 |
GoldenEye (1995, PG-13) |
|
|
| 17 |
Blade (1998, R) |
|



