My Favorite Movies
| kilttilter's Rating | My Rating | |
|---|---|---|
| 1 |
The Party (1968, PG) |
|
| 2 |
American Pie (1999, R) |
|
| 3 |
Hot Dog...The Movie (1984, R) |
|
| 4 |
Lock, Stock and Two Smoking Barrels (1999, R) |
|
| 5 |
Underworld (2003, R) |
|
| 6 |
Sin City (2005, R) |
|
| 7 |
The Philadelphia Experiment (1984, PG) |
|
| 8 |
A Shot in the Dark (1964, PG) |
|
| 9 |
Young Doctors in Love (1982, R) |
|
| 10 |
Rat Race (2001, PG-13) |









