My Favorite Movies


  kingrm's Rating My Rating
1
Forgetting Sarah Marshall (2008,  R)
Forgetting Sarah Marshall
really gd film
2
The Forgetting - A Portrait of Alzheimer's (2004,  Unrated)
3
Pariah (2008,  Unrated)
4
Spider-Man 2 (2004,  PG-13)
5
You Don't Mess with the Zohan (2008,  PG-13)
6
Tenacious D in: The Pick of Destiny (2006,  R)
7
Lara Croft - Tomb Raider (2001,  PG-13)
8
The Happening (2008,  R)
9
Indiana Jones and the Kingdom of the Crystal Skull (2008,  PG-13)
10
The Longest Yard (2005,  PG-13)
11
Shrek the Third (Shrek 3) (2007,  PG)
12
Leatherheads (2008,  PG-13)
13
Resident Evil (2002,  R)
14
My Best Friend's Girl (2008,  R)
15
Disney's Aladdin (1992,  G)
16
Sex and the City (2008,  R)
Sex and the City
a rael chick flick but enjoyable
17
Made of Honor (2008,  PG-13)
18
Igor (2008,  PG)
19
8 Mile (2002,  R)
20
Kill Bill: Volume 1 (2003,  R)
21
Sin City (2005,  R)

Comments (0)


Post a comment

Recent Comments