Flixster
Movies on Demand
Sign Up
|
Login
No recent messages.
Loading...
Sending...
Sent!
Home
Movies
In Theaters
On Demand
On DVD
Trailers
Actors
Photos
News
Movies I Might Like
Rate Movies
Profile
My Profile
My Ratings
My Movies
My Actors
My Photos
My Videos
My Lists
Skins Gallery
Friends
My Friends
My Friends' Reviews
Find a User
Add Friends
My Conversations
Compatibility Test
People I May Know
Plan Movie Night
Community
People Like Me
People Online Now
Top User Charts
Forums
Flixster Wiki
Fun & Games
User Quizzes
Never-Ending Quiz
Personality Tests
Lists
Polls
Watch Now
Movies
TV
Videos
More Lists
|
Create a List
Top Lists
Related Lists
movies i've watched with Stephen
by
hande
Dlicious83's new List
by
Robere
5 Star
by
Lzzygrl
All My Favorite Movies
by
Emily
my movies
by
yahaira
View More Lists
Share this List
Share this link by email, IM, or post it anywhere
My Favorite Movies
Next list
kirk
kirkdouglaslee's Rating
My Rating
1
10 Things I Hate About You
(1999, PG-13)
2
13 Going on 30 (Suddenly 30)
(2004, PG-13)
3
2 Fast 2 Furious
(2003, PG-13)
4
28 Days Later
(2002, R)
5
300
(2007, R)
6
50 First Dates
(2004, PG-13)
7
8 Mile
(2002, R)
8
A Beautiful Mind
(2001, PG-13)
9
A Cinderella Story
(2004, PG)
10
A Clockwork Orange
(1971, R)
11
A Knight's Tale
(2001, PG-13)
12
A League of Their Own
(1992, PG)
13
Repos
(2006, Unrated)
14
Master Building (Edificio Master)
(2002, Unrated)
15
Puppet Master II (Puppet Master 2: His Unholy Creations)
(1990, R)
16
Zombie vs. Ninja (Zodiac America: The Super Master)(Zombie Revival: Ninja Master)(Zombie Rivals)
(1987, Unrated)
17
Eumranseosaeng, (Forbidden Quest)
(2006, Unrated)
18
Forbidden Quest
(1993, Unrated)
19
Quest for Fear
(, Unrated)
20
Galaxy Quest
(1999, PG)
21
Vision Quest
(1985, R)
22
The Quest
(1996, PG-13)
23
Quest For Camelot
(1998, G)
24
Flight From Death - The Quest for Immortality
(2003, Unrated)
25
Superman IV - The Quest for Peace
(1987, PG)
26
Phantom Quest Corp
(2000, Unrated)
27
Popeye's Voyage - The Quest for Pappy
(2004, Unrated)
28
Fantasy Quest
(2004, Unrated)
29
Dinotopia: Quest for the Ruby Sunstone
(2005, Unrated)
30
Drunken Jackasses: The Quest
(2003, R)
31
Quest of the Delta Knights
(1993, PG)
32
Future Hunters (Deadly Quest) (Spear of Destiny)
(1986, R)
33
Balto II: Wolf Quest
(2001, G)
34
Electric Apricot, (National Lampoon Presents Electric Apricot: Quest for Festeroo)
(2006, R)
35
Desert Bayou
(2007, Unrated)
36
The Go Master (Wu Qingyuan)
(2006, Unrated)
37
The Promise (Master of Crimson Armor) (Wu ji)
(2006, PG-13)
38
Puppet Master: The Legacy
(2003, Unrated)
39
Puppet Master V
(1994, R)
40
Puppet Master IV (Puppet Master 4)
(1993, R)
41
Puppet Master
(1989, R)
42
The Master Builder
(, Unrated)
43
Paroled
(, Unrated)
44
Master and Commander - The Far Side of the World
(2003, PG-13)
45
Quest for Fire (La Guerre du Feu) (The War of Fire)
(1982, R)
46
A Nightmare on Elm Street 4 - The Dream Master
(1988, R)
47
The Master of Disguise
(2002, PG)
48
I Got The Hook-Up
(1998, R)
49
Master Keaton:Life and Death
(2004, Unrated)
50
Hollywood Homicide
(2003, PG-13)
51
Pokémon 3: The Movie
(2001, G)
52
Pokémon 4Ever
(2002, G)
53
Pokémon Heroes
(2003, G)
54
Pokemon - Destiny Deoxys
(2005, Unrated)
55
Pokemon - Mewtwo Returns
(2000, Unrated)
56
Pokemon - The Movie 2000
(2000, G)
57
Pokemon the First Movie - Mewtwo vs. Mew
(1999, G)
58
Pokemon - Jirachi Wish Maker
(, Unrated)
59
Pokémon: Lucario and the Mystery of Mew
(2006, Unrated)