My Favorite Movies
I love movies!!
| klim1385's Rating | My Rating | |
|---|---|---|
| 1 |
Alfie (2004, R) |
|
| 2 |
Brokeback Mountain (2005, R) |
|
| 3 |
Juno (2007, PG-13) |
|
| 4 |
Dirty Dancing - Havana Nights (2004, PG-13) |
|
| 5 |
The Patriot (2000, R) |
|
| 6 |
A Knight's Tale (2001, PG-13) |
|
| 7 |
Casanova (2005, R) |
|
| 8 |
The Dark Knight (2008, PG-13) |
|
| 9 |
The Perfect Man (2005, PG) |
|
| 10 |
A Cinderella Story (2004, PG) |
|
| 11 |
Agent Cody Banks (2003, PG) |
|
| 12 |
Armageddon (1998, PG-13) |
|
| 13 |
Pearl Harbor (2001, PG-13) |
|
| 14 |
Shakespeare in Love (1998, R) |
|
| 15 |
Bounce (2000, PG-13) |
|
| 16 |
Basic Instinct (1992, R) |
|
| 17 |
A Perfect Murder (1998, R) |
|
| 18 |
Shark Tale (2004, PG) |
|
| 19 |
Bee Movie (2007, PG) |
|
| 20 |
Bridget Jones's Diary (2001, R) |
|
| 21 |
Bridget Jones - The Edge of Reason (2004, R) |
|
| 22 |
The Bachelor (1999, PG-13) |
|
| 23 |
Sky Captain and the World of Tomorrow (2004, PG) |
|
| 24 |
Australia (2008, PG-13) |
|
| 25 |
Happy Feet (2006, PG) |
|
| 26 |
Bewitched (2005, PG-13) |
|
| 27 |
The Others (2001, PG-13) |



























