My Favorite Movies
| kokujouke's Rating | My Rating | |
|---|---|---|
| 1 |
Batman (1989, PG-13) |
|
| 2 |
The Batman (An Evening with Batman and Robin) (1943, Unrated) |
|
| 3 |
Batman Forever (1995, PG-13) |
|
| 4 |
Dead Poets Society (1989, PG) |
|
| 5 |
Bicentennial Man (1999, PG) |
|
| 6 |
Mrs. Doubtfire (1993, PG-13) |
|
| 7 |
West Side Story (1961, Unrated) |
|
| 8 |
Velvet Goldmine (1998, R) |
|
| 9 |
Amadeus (1984, R) |
|
| 10 |
Maurice (1987, R) |










