My Favorite Movies


  kora121106's Rating My Rating
1
Susannah of the Mounties (1939,  Unrated)
2
Curly Top (1935,  Unrated)
3
Bright Eyes (1934,  PG)
4
Dimples (1936,  PG)
5
The Little Princess (1939,  G)
6
Little Miss Broadway (1938,  Unrated)
7
Shirley Temple: The Biggest Little Star (1996,  Unrated)
8
Fort Apache (1948,  Unrated)
9
Young People (1940,  G)
10
Stand Up and Cheer! (1934,  PG)
11
The Story of Seabiscuit (1949,  Unrated)
12
Almost a Bride (A Kiss for Corliss) (1949,  Unrated)
13
The Little Colonel (1935,  PG)
14
Since You Went Away (1944,  Unrated)
15
Rebecca of Sunnybrook Farm (1938,  G)
16
Just Around the Corner (1938,  Unrated)
17
The Blue Bird (1940,  Unrated)
18
Wee Willie Winkie (1937,  Unrated)
19
The Littlest Rebel (1935,  PG)
20
Captain January (1936,  Unrated)
21
Stowaway (1936,  G)
22
Hidden Hollywood (1997,  Unrated)
23
Little Miss Marker (The Girl in Pawn) (1934,  Unrated)
24
Shirley Pimple in the John Wayne Temple of Doom (2000,  Unrated)
25
I'll Be Seeing You (1945,  Unrated)
26
Now and Forever (1934,  Unrated)
27
Miss Annie Rooney (1942,  G)
28
Our Little Girl (1935,  PG)
29
Coal Miner's Daughter (1980,  PG)
30
Ghost (1990,  R)

Comments (0)


Post a comment

Recent Comments