Flixster
Movies on Demand
Sign Up
|
Login
No recent messages.
Loading...
Sending...
Sent!
Home
Movies
In Theaters
On Demand
On DVD
Trailers
Actors
Photos
News
Movies I Might Like
Rate Movies
Profile
My Profile
My Ratings
My Movies
My Actors
My Photos
My Videos
My Lists
Skins Gallery
Friends
My Friends
My Friends' Reviews
Find a User
Add Friends
My Conversations
Compatibility Test
People I May Know
Plan Movie Night
Community
People Like Me
People Online Now
Top User Charts
Forums
Flixster Wiki
Fun & Games
User Quizzes
Never-Ending Quiz
Personality Tests
Lists
Polls
Watch Now
Movies
TV
Videos
More Lists
|
Create a List
Top Lists
Related Lists
Sampling of my DVD library
by
Ryan
Growing Up
by
Lee
Films I Own
by
Trey
My Favorite Movie List
by
Lauren
1988
by
tiffany
View More Lists
Share this List
Share this link by email, IM, or post it anywhere
My Favorite Movies
Next list
Koshini
KoshiniBrat's Rating
My Rating
1
Willow
(1988, PG)
2
Watership Down
(1978, PG)
3
Spirited Away (Sen to Chihiro no kamikakushi)
(2001, PG)
4
13 Going on 30 (Suddenly 30)
(2004, PG-13)
5
2 Fast 2 Furious
(2003, PG-13)
6
50 First Dates
(2004, PG-13)
7
10 Things I Hate About You
(1999, PG-13)
8
Ichi The Killer (Anime)
(2004, Unrated)
9
Vampires
(1998, R)
10
Sorority House Vampires (Sorority House Vampires from Hell)
(1998, Unrated)
11
Vampires Anonymous
(2000, R)
12
Vampires - Los Muertos
(2002, R)
13
Gothic Vampires from Hell
(2007, Unrated)
14
The Ant Bully
(2006, PG)
15
Teen Witch
(1989, PG-13)
16
Not Another Teen Movie
(2001, R)
17
Bring It On
(2000, PG-13)
18
Bring It On: All or Nothing
(2006, PG-13)
19
Bring It On Again
(2003, PG-13)
20
Bring It On: In It to Win It
(2007, PG-13)
21
Cabbage Patch Kids: Meet the Cabbage Patch Kids
(, Unrated)
22
Spy Kids
(2001, PG)
23
Spy Kids 3-D - Game Over
(2003, PG)
24
Spy Kids 2: The Island of Lost Dreams
(2002, PG)
25
Cabbage Patch Kids: Vernon's Christmas
(2003, G)
26
Cabbage Patch Kids: The Screen Test
(1997, Unrated)
27
7 Lucky Ninja Kids
(1989, Unrated)
28
Ninja Kids
(1986, Unrated)
29
Rugrats Go Wild
(2003, PG)
30
The Rugrats Movie
(1998, G)
31
Rugrats in Paris - The Movie
(2000, G)
32
Rugrats Tales From The Crib: Snow White
(, Unrated)
33
Trollz: Magic of the Five
(2007, Unrated)
34
Trollz: Best Friends for Life
(2007, Unrated)
35
The Saddle Club - Adventures at Pine Hollow
(, Unrated)
36
The Saddle Club - The First Adventure
(, G)
37
The Baby-Sitters Club
(1995, PG)
38
Nanny McPhee
(2006, PG)
39
Peter Pan
(2003, PG)
40
Harry Potter and the Sorcerer's Stone (Harry Potter and the Philosopher's Stone)
(2001, PG)
41
Harry Potter and the Goblet of Fire
(2005, PG-13)
42
Harry Potter and the Prisoner of Azkaban
(2004, PG)
43
Harry Potter and the Chamber of Secrets
(2002, PG)
44
Harry Potter and the Half-Blood Prince
(2009, Unrated)
45
Harry Potter and the Order of the Phoenix
(2007, PG-13)
46
Harry Potter and the Deathly Hallows: Part I
(, Unrated)
47
Miss Potter
(2007, PG)
48
Beatrix Potter Vol 2
(2004, Unrated)
49
Shrek
(2001, PG)
50
Shrek the Third (Shrek 3)
(2007, PG)
51
Shrek 2
(2004, PG)
52
Shrek the Halls
(2007, Unrated)
53
Shrek 4-D (Shrek 3-D)
(2003, Unrated)
54
Beauty and the Beast
(1991, G)
55
Goth
(2003, Unrated)
56
Goth Box
(1999, Unrated)
57
Charlie and the Chocolate Factory
(2005, PG)
58
Disney's Aladdin
(1992, G)