My Favorite Movies
| KrisKrisNimbley's Rating | My Rating | ||
|---|---|---|---|
| 1 |
The Demon (1979, G) |
|
|
| 2 |
Shrek the Third (Shrek 3) (2007, PG) |
|
|
| 3 |
Drake and Josh Go Hollywood (2006, Unrated) |
|
|
| 4 |
Drake & Josh: Really Big Shrimp (2007, Unrated) |
|
|
| 5 |
Yours, Mine & Ours (2005, PG) |
|
|
| 6 |
Baby Geniuses (1999, PG) |
|
|
| 7 |
Coastlines (2006, R) |
|
|
| 8 |
Tales From Beyond (2004, Unrated) |
|
|
| 9 |
Control Room (2004, Unrated) |
|
|
| 10 |
Day Night Day Night (2006, G) |
|
|
| 11 |
Phat Girlz (2006, PG-13) |
|
|
| 12 |
A Skin Too Few: The Days of Nick Drake (2000, Unrated) |
|
|
| 13 |
Tammy Tell Me True (1961, Unrated) |
|
|
| 14 |
Mad Love (1949, Unrated) |
|
|
| 15 |
Road to Morocco (1942, Unrated) |
|
|
| 16 |
Dan in Real Life (2007, PG-13) |
|
|
| 17 |
Bruce Almighty (2003, PG-13) |
|
|
| 18 |
Evan Almighty (2007, PG) |
|
|
| 19 |
Night Watch (Nochnoi Dozor) (2006, R) |
|
|
| 20 |
Hostage (2005, R) |
|
|
| 21 |
South of Pico (2008, R) |
|
|
| 22 |
The Amityville Horror (2005, R) |
|
|
| 23 |
The Heart Is Deceitful Above All Things (2006, R) |
|
|
| 24 |
Are We There Yet? (2005, PG) |
|
|
| 25 |
Firewall (2006, PG-13) |
|
|
| 26 |
Max Keeble's Big Move (2001, PG) |
|


