My Favorite Movies
| Kristi87853396's Rating | My Rating | ||
|---|---|---|---|
| 1 |
The Prestige (2006, PG-13) |
|
|
| 2 |
Frequency (2000, PG-13) |
|
|
| 3 |
Armageddon (1998, PG-13) |
|
|
| 4 |
A Few Good Men (1992, R) |
|
|
| 5 |
Lonesome Dove (1989, Unrated) |
|
|
| 6 |
Fried Green Tomatoes (1991, PG-13) |
|
|
| 7 |
Steel Magnolias (1989, PG) |
|
|
| 8 |
Pearl Harbor (2001, PG-13) |
|
|
| 9 |
Mr. Holland's Opus (1996, PG) |
|
|
| 10 |
St. Elmo's Fire (1985, PG-13) |
|
|
| 11 |
The Breakfast Club (1985, R) |
|
|
| 12 |
Operation Petticoat (1959, Unrated) |
|
|
| 13 |
Father Goose (1964, Unrated) |
|
|
| 14 |
Spencer's Mountain (1963, Unrated) |
|
|
| 15 |
Peyton Place (1957, Unrated) |
|
|
| 16 |
Annie (1982, PG) |
|
|
| 17 |
Grease (1978, PG) |
|
|
| 18 |
50 First Dates (2004, PG-13) |
|
|
| 19 |
Three to Tango (1999, PG-13) |
|
|
| 20 |
How to Lose a Guy in 10 Days (2003, PG-13) |
|
|
| 21 |
My Best Friend's Wedding (1997, PG-13) |
|
|
| 22 |
Rumor Has It (2005, PG-13) |
|



