My Favorite Movies


  Kristin24692796's Rating My Rating
1
Y Tu Mama Tambien (2001,  R)
2
Rushmore (1998,  R)
3
Garden State (2004,  R)
4
Love Actually (2003,  R)
5
Old School (2003,  R)
6
Super Troopers (2001,  R)
7
Little Miss Sunshine (2006,  R)
8
Searching For Paradise (2002,  R)
9
Dopamine (2003,  R)
10
Rain Man (1988,  R)
11
Walk the Line (2005,  PG-13)
12
An Officer and a Gentleman (1982,  R)
13
Office Space (1999,  R)
14
Big Daddy (1999,  PG-13)
15
Captain Ron (1992,  PG-13)
16
Memento (2000,  R)
17
Rounders (1998,  R)
18
The Big Lebowski (1998,  R)
19
Dazed and Confused (1993,  R)
20
The Weather Man (2005,  R)
21
Boiler Room (2000,  R)
22
What Dreams May Come (1998,  PG-13)
23
Down with Love (2003,  PG-13)
24
Friends With Money (2006,  R)
25
Showgirls (1995,  NC-17)

Comments (0)


Post a comment

Recent Comments