My Favorite Movies


  krustykirkyackles's Rating My Rating
1
Dawn of the Dead (2004,  R)
Dawn of the Dead
really good
2
Shanghai Noon (2000,  PG-13)
Shanghai Noon
want it luv them both
3
The Messengers (2007,  PG-13)
The Messengers
wanna see it
4
Devour (2005,  R)
Devour
wanna see it badly
5
The Nutty Professor (1996,  PG-13)
The Nutty Professor
really funny
6
Dumb and Dumber (1994,  PG-13)
Dumb and Dumber
really funny
7
Scary Movie 4 (2006,  PG-13)
8
Miss Congeniality 2 - Armed and Fabulous (2005,  PG-13)
Miss Congeniality 2 - Armed and Fabulous
really funny
9
Jaws (1975,  PG)
Jaws
ull never know wat bite ya lol
10
Wild Wild West (1999,  PG-13)
Wild Wild West
funny
11
Apollo 13 (1995,  PG)
Apollo 13
really good
12
XXX (2002,  PG-13)
XXX
vin diesel is sooooooooo sexy duhh
13
Final Destination 3 (2006,  R)
Final Destination 3
best scary movie i saw last yr i ve got it so awesome
14
Maid in Manhattan (2002,  PG-13)
Maid in Manhattan
really funny
15
Cast Away (2000,  PG-13)
Cast Away
luv tom and wilson
16
Anger Management (2003,  PG-13)
Anger Management
really funny
17
Liar Liar (1997,  PG-13)
Liar Liar
really funny this pen i hold in my hand is redd re re reedd red ray blue
18
Hook (1991,  PG)
Hook
really funny
19
Signs (2002,  PG-13)
Signs
funny as and exicting

i luv wen they run around and scream alot it hilarous
20
Jumanji (1995,  PG)
Jumanji
really good fun adventure luv robin
21
Ferris Bueller's Day Off (1986,  PG)
22
Happy Gilmore (1996,  PG-13)
Happy Gilmore
luv it ,attacks bob barker
23
Just Like Heaven (2005,  PG-13)
Just Like Heaven
sad but so lovely at the end
i have it
24
George of the Jungle (1997,  PG)
George of the Jungle
really funny
25
The Mummy Returns (2001,  PG-13)
The Mummy Returns
GOT IT

really funny luv brendan
26
Shark Tale (2004,  PG)
Shark Tale
really funny
27
Bridget Jones - The Edge of Reason (2004,  R)
Bridget Jones - The Edge of Reason
luv colin and hugh
28
Notting Hill (1999,  PG-13)
Notting Hill
romantic comedy luv his flatmate his so creepy
29
Cool Runnings (1993,  PG)
Cool Runnings
funny as
30
Cheaper by the Dozen 2 (2005,  PG)
Cheaper by the Dozen 2
got it the best luv both of em
31
Me, Myself & Irene (2000,  R)
Me, Myself & Irene
funny i like hank better his funny
32
Erin Brockovich (2000,  R)
Erin Brockovich
best julia roberts movie
33
Monsters, Inc. (2001,  G)
Monsters, Inc.
great kid movie for every one
34
Meet the Parents (2000,  PG-13)
Meet the Parents
i hope my parents in law arent like them
35
Charlie's Angels - Full Throttle (2003,  PG-13)
Charlie's Angels - Full Throttle
GOT IT
funny

LUV IT
36
The Wedding Planner (2001,  PG-13)
The Wedding Planner
funny wen they start about jlo guy she was smiling about in the car and they near have a accident as of the "deer"
37
Ice Age (2002,  PG)
Ice Age
really funny
38
Dr. Dolittle 2 (2001,  PG)
Dr. Dolittle 2
great family movie
39
102 Dalmatians (2000,  G)
102 Dalmatians
luv them so cute
40
Daddy Day Care (2003,  PG)
Daddy Day Care
hilarous
41
Armageddon (1998,  PG-13)
Armageddon
dont miss a thing is my fav song luv this movie luv ben , brucey and liv
42
The Butterfly Effect (2004,  R)
The Butterfly Effect
the best acting role that ive seen ashton in
luv him in this but his always will be a great comedian actor
43
Shanghai Knights (2003,  PG-13)
Shanghai Knights
got it,funny
44
Finding Nemo (2003,  G)
Finding Nemo
best family movie ever dude!!!!!!!!!!!
45
Bad Boys II (2003,  R)
Bad Boys II
better than the first
46
White Chicks (2004,  PG-13)
White Chicks
funny as hot fella wen there fellas lol
47
40 Days and 40 Nights (2002,  R)
40 Days and 40 Nights
funfunfun
48
A Cinderella Story (2004,  PG)
A Cinderella Story
got it,chads hot girlfriedn a bitch hilary is the cinderella who get her wish
49
House of Wax (2005,  R)
House of Wax
luv it
luv the chad
jareds a spunk
50
The Lost World - Jurassic Park (1997,  PG-13)
The Lost World - Jurassic Park
whoooo hoooo
51
Jurassic Park (1993,  PG-13)
Jurassic Park
ive got the trilogy set madness
52
Scary Movie 2 (2001,  R)
Scary Movie 2
hilarous
53
Cheaper by the Dozen (2003,  PG)
Cheaper by the Dozen
funny
54
The Fifth Element (1997,  PG-13)
The Fifth Element
luv bruce and milla/ chris tucker funny
55
Just Married (2003,  PG-13)
56
Ghostbusters 2 (1989,  PG)
57
Hulk (2003,  PG-13)
Hulk
eric gonna get angry / i hate those freaky dogs or wolves
58
Kill Bill, Volume 2 (2004,  R)
Kill Bill, Volume 2
funny luv wen she brings out the mumba and poke daryl in the eye TAKE OUT HER EYE LOL
59
Top Gun (1986,  PG)
Top Gun
i hate tom but i luv this movie
60
Chicken Run (2000,  G)
Chicken Run
mel the hottest rooster in the flock
61
Mr. Deeds (2002,  PG-13)
62
How to Lose a Guy in 10 Days (2003,  PG-13)
How to Lose a Guy in 10 Days
luv matthew
does princess sofia haha wanna come out and play
63
Without A Paddle (2004,  PG-13)
Without A Paddle
GOT IT

LUV IT SETH GORGEOUS
64
Big Momma's House (2000,  PG-13)
65
The Emperor's New Groove (2000,  G)
The Emperor's New Groove
a huh a huh a huh lol
66
Romeo + Juliet (1996,  PG-13)
Romeo + Juliet
watch it liked the modern
view
67
Coyote Ugly (2000,  PG-13)
Coyote Ugly
fav chicky flic
68
The Princess Diaries 2 - Royal Engagement (2004,  G)
The Princess Diaries 2 - Royal Engagement
its ok
69
Honey, I Shrunk the Kids (1989,  PG)
Honey, I Shrunk the Kids
funny
70
Beethoven (1992,  PG)
Beethoven
luv this movie
71
Rush Hour (1998,  PG-13)
Rush Hour
funny as
72
Eurotrip (2003,  R)
Eurotrip
hilaous
73
Van Helsing (2004,  PG-13)
Van Helsing
really good
74
American Pie Presents - Band Camp (2005,  R)
75
Clueless (1995,  PG-13)
Clueless
funny luv we she goes for driving test so funny and paul rudds hot
76
13 Going on 30 (Suddenly 30) (2004,  PG-13)
13 Going on 30 (Suddenly 30)
luvd it
77
Dodgeball - A True Underdog Story (2004,  PG-13)
Dodgeball - A True Underdog Story
funny luv the women on global gyms team
78
Crocodile Dundee II (1988,  PG)
Crocodile Dundee II
best one
79
Mulan (1998,  G)
Mulan
wanna see the second
80
Crocodile Dundee (1986,  PG-13)
Crocodile Dundee
hilarous/funny
81
Bad Boys (1995,  R)
Bad Boys
hoooooooooooooooooooooooooooot fellas very funny
82
Mouse Hunt (Mousehunt) (1997,  PG)
Mouse Hunt (Mousehunt)
hilarous
83
Freaky Friday (2003,  PG)
Freaky Friday
funny as
84
A Walk to Remember (2002,  PG)
A Walk to Remember
luved it
85
10 Things I Hate About You (1999,  PG-13)
10 Things I Hate About You
luv julia and heath
86
50 First Dates (2004,  PG-13)
50 First Dates
romantic and kinda creepy if ya think about it but all all great
87
Kill Bill: Volume 1 (2003,  R)
Kill Bill: Volume 1
toe wiggle
88
Meet The Fockers (2004,  PG-13)
Meet The Fockers
scary yeah mum a yoga instructer lol
89
American Pie (1999,  R)
American Pie
funny as luv stifler
90
Ace Ventura: Pet Detective (1993,  PG-13)
Ace Ventura: Pet Detective
poor ace when he finds the shark
91
Shrek 2 (2004,  PG)
Shrek 2
puss in boots
92
Cats & Dogs (2001,  PG)
93
Disney's Aladdin (1992,  G)
94
Sister Act (1992,  PG)
95
Pearl Harbor (2001,  PG-13)
96
How the Grinch Stole Christmas (2000,  PG)
97
Stuart Little (1999,  PG)
98
Toy Story 2 (1999,  G)
99
Scream 2 (1997,  R)
100
Willy Wonka and the Chocolate Factory (1971,  G)
101
Bridget Jones's Diary (2001,  R)
102
Pocahontas (1995,  G)
Pocahontas
funny
103
Scream (1996,  R)
Scream
skeet ulrich is a hottie
104
Scream 3 (2000,  R)
105
Gremlins (1984,  PG)
106
Miss Congeniality (2000,  PG-13)
Miss Congeniality
luv sandra in it its my favorite one
107
Road Trip (2000,  R)
108
The Sixth Sense (1999,  PG-13)
109
X-Men (2000,  PG-13)
110
Sister Act 2: Back in the Habit (1993,  PG)
111
The Dukes of Hazzard (2005,  PG-13)
The Dukes of Hazzard
luv johnny and seann
112
Spy Kids (2001,  PG)
Spy Kids
great kid movie
113
Runaway Bride (1999,  PG)
Runaway Bride
funny
114
Lilo & Stitch (2002,  PG)
115
Bambi (1942,  G)
116
Batman & Robin (1997,  PG-13)
117
Jurassic Park III (2001,  PG-13)
Jurassic Park III
make another plz
118
Love Actually (2003,  R)
119
Hitch (2005,  PG-13)
Hitch
mt love dpctor give me sum sugar sugar
120
Spider-Man (2002,  PG-13)
Spider-Man
wen he help out willem he gets caught sucks
121
Wrong Turn (2003,  R)
Wrong Turn
best horror movie of mine


"were getting outta here and were never going in to the woods again"
122
Joe Dirt (2001,  PG-13)
Joe Dirt
got it
123
Pirates of the Caribbean: Dead Man's Chest (2006,  PG-13)
Pirates of the Caribbean: Dead Man's Chest
wanna see all of them hilarous
124
Pirates of the Caribbean - The Curse of the Black Pearl (2003,  PG-13)
Pirates of the Caribbean - The Curse of the Black Pearl
funny
125
Mean Girls (2004,  PG-13)
Mean Girls
show wat really goes on in high skool
126
Step Up (2006,  PG-13)
127
Titanic (1997,  PG-13)
Titanic
sad
128
High School Musical (2006,  Unrated)
High School Musical
zac a hottie great music that ya can sing to awesome movie
129
Harry Potter and the Goblet of Fire (2005,  PG-13)
130
The Notebook (2004,  PG-13)
The Notebook
best luv storie ever told so true
131
The Fast and the Furious: Tokyo Drift (2006,  PG-13)
132
Harry Potter and the Prisoner of Azkaban (2004,  PG)
Harry Potter and the Prisoner of Azkaban
funny ,exicting ,weird and wonderful adventure
133
2 Fast 2 Furious (2003,  PG-13)
2 Fast 2 Furious
mad cars luv the boys hot
134
Save the Last Dance (2001,  PG-13)
Save the Last Dance
really funny,great luv julia and sean patrick is hot
135
Saw II (2005,  R)
136
Harry Potter and the Chamber of Secrets (2002,  PG)
Harry Potter and the Chamber of Secrets
fantastic movies
137
Happy Feet (2006,  PG)
138
Saw (2004,  R)
139
Dirty Dancing (1987,  PG-13)
140
The Fast and the Furious (2001,  PG-13)
The Fast and the Furious
luv the cars
141
Shrek (2001,  PG)
Shrek
all of them are good waiting on the 3rd
142
Grease (1978,  PG)
Grease
it alright
143
Harry Potter and the Sorcerer's Stone (Harry Potter and the Philosopher's Stone) (2001,  PG)
Harry Potter and the Sorcerer's Stone (Harry Potter and the Philosopher's Stone)
really good movies
144
The Longest Yard (2005,  PG-13)
The Longest Yard
hilarous bloody brillant
145
Mr. & Mrs. Smith (2005,  PG-13)
Mr. & Mrs. Smith
really good really funny
146
The Matrix (1999,  R)
147
Scary Movie 3 (2003,  PG-13)
Scary Movie 3
funny
148
The Nightmare Before Christmas (2008,  PG)
149
Gladiator (2000,  R)
150
The Chronicles of Narnia: The Lion, The Witch and The Wardrobe (2005,  PG)
151
Harry Potter and the Order of the Phoenix (2007,  PG-13)
152
Saw III (2006,  R)
153
Fanboys (2008,  PG-13)
154
Scooby-Doo on Zombie Island (1998,  Unrated)
Scooby-Doo on Zombie Island
really funny
155
Lake Placid (1999,  R)
Lake Placid
funny wen the alligator eat the guys head
156
Jaws 3 (1983,  PG)
Jaws 3
da nu da nu dadadadadadadada nu
157
Jeepers Creepers 2 (2003,  R)
Jeepers Creepers 2
bloody funny wen his licks his lips better than the first
158
Don't Tell Mom the Babysitter's Dead (1991,  PG-13)
Don't Tell Mom the Babysitter's Dead
hilarous
159
The Mummy (1999,  PG-13)
The Mummy
lued it luv brendan hottie
160
Pinocchio - Walt Disney (1940,  G)
Pinocchio - Walt Disney
beautiful story
161
Toy Story (1995,  G)
Toy Story
woody and buzz rock
162
Fly Away Home (1996,  PG)
Fly Away Home
sad but happy too
163
Bring It On (2000,  PG-13)
Bring It On
funny
164
The Sweetest Thing (2002,  R)
The Sweetest Thing
u too big too...........................
165
The Texas Chainsaw Massacre (2003,  R)
The Texas Chainsaw Massacre
luv jessica in it
1 of my fav horror flics
got luv johnathen tucker great actor
166
Evolution (2001,  PG-13)
Evolution
bloody hilarous
167
American Wedding (2003,  R)
American Wedding
hilarous,funny wen they find stifler with granny and now granny has a BIG smile
168
The Lion King (1994,  G)
The Lion King
luv it
169
Dante's Peak (1997,  PG-13)
Dante's Peak
luv wen there about to jump in and there dead ppl in the water how close were they
170
Twister (1996,  PG-13)
Twister
where going in !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
171
American Beauty (1999,  R)
American Beauty
saucy
172
Independence Day (1996,  PG-13)
Independence Day
luv will smith and the alien together funny
173
Memento (2000,  R)
Memento
really good sad that he cant rememeber

luv how he write on his body to remember
174
American Pie 2 (2001,  R)
American Pie 2
funnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnny
175
Volcano (1997,  PG-13)
Volcano
luv tommylee in dis
176
Deep Impact (1998,  PG-13)
Deep Impact
one of me favs
177
Peter Pan (2003,  PG)
Peter Pan
jeremy is really cutie pie,I DO BELIEVE IN FAIRYS
178
Tears of the Sun (2003,  R)
Tears of the Sun
really sad this really happens very sad that ppl are like this and have wars
179
Wild Hogs (2007,  PG-13)
Wild Hogs
awesome!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!absolutly hilarous i never laughed so hard in my life
180
An Inconvenient Truth (2006,  PG)
181
Phenomenon (1996,  PG)
182
Knocked Up (2007,  R)
Knocked Up
really funny luv seths laugh and his friends
183
Crossroads (2002,  PG-13)
Crossroads
hate britney now but loved this movie
184
Practical Magic (1998,  PG-13)
Practical Magic
funny and sad but mostly funny "hang on to u boyfriends girls"
185
Sahara (2005,  PG-13)
Sahara
MATTS GOT A GREAT BOD IN THIS
LUV THE STORY LINE
186
Carrie (2002,  Unrated)
Carrie
REALLY GOOD
187
Encino Man (1992,  PG)
Encino Man
REALLY FUNNY
188
Overboard (1987,  PG)
Overboard
REALLY FUNNY
189
Cabin Fever (2002,  R)
Cabin Fever
REALLY GOOD AND FUNNY
190
Cadet Kelly (2002,  Unrated)
Cadet Kelly
really funny
191
Catch That Kid (Mission Without Permission) (2004,  PG)
Catch That Kid (Mission Without Permission)
really good and funny
192
Stuck in the Suburbs (2004,  Unrated)
Stuck in the Suburbs
really funny
193
Taking Lives (2004,  Unrated)
Taking Lives
really luved fanatastic ending thought it was great i like ang in this one

got it
194
Stargate: The Ark of Truth (2008,  Unrated)
Stargate: The Ark of Truth
love michael and ben andit a great show
195
Paulie (1998,  PG)
Paulie
love this movie sad though
196
Small Soldiers (1998,  PG-13)
Small Soldiers
awesome movie luv it
197
Sgt. Bilko (1996,  PG)
Sgt. Bilko
hilarous so funny when they pack all the stuff away at the start waiting for dan a
198
View from the Top (2003,  PG-13)
View from the Top
so funny luv both gwen and mark
199
The Prince and Me 2 (2005,  PG)
The Prince and Me 2
loved the first
200
Racing Stripes (2005,  PG)
Racing Stripes
really good i enjoyed it itwas so cute when it was little awwwwwwwwwwwwwwwwwwwww
201
Flight of the Phoenix (2004,  PG-13)
Flight of the Phoenix
28/9/07
202
You're Gonna Miss Me (2007,  Unrated)
You're Gonna Miss Me
lol weird
203
Monster (2003,  R)
Monster
scary shit look out for killer
hooker
204
Sleeping with the Enemy (1991,  R)
Sleeping with the Enemy
sad
205
Ocean's Eleven (2001,  PG-13)
Ocean's Eleven
luved it
206
Pirates of the Caribbean: At Worlds End (2007,  PG-13)
Pirates of the Caribbean: At Worlds End
though it wasnt as good as the first 2
207
Click (2006,  PG-13)
Click
got it luv it
208
Stuart Little 2 (2002,  PG)
Stuart Little 2
luv the bird at the end
209
The Prince and Me (2004,  PG)
The Prince and Me
luved it
210
Turner and Hooch (1989,  PG)
Turner and Hooch
hilarous

slober its so gross
211
Blues Brothers 2000 (1997,  PG-13)
Blues Brothers 2000
good
212
Stepmom (1998,  PG-13)
Stepmom
sad but great movie
213
Jingle All the Way (1997,  PG)
Jingle All the Way
funny a run around movie lookin for a toy for his son for christmas very nice story
214
Legally Blonde (2001,  PG-13)
Legally Blonde
funny luv selma blair
215
Remember the Titans (2000,  PG)
Remember the Titans
really great movie
216
Are We There Yet? (2005,  PG)
Are We There Yet?
funny poor car lol
217
The Wedding Singer (1997,  PG-13)
The Wedding Singer
i wanna grow old with u
218
Down Periscope (1996,  PG-13)
Down Periscope
funny
219
Steel Magnolias (1989,  PG)
Steel Magnolias
havent seen it for a while
220
Wedding Crashers (2005,  R)
Wedding Crashers
really funny absolutly hilarous
221
Forrest Gump (1994,  PG-13)
Forrest Gump
run forrest run
222
Braveheart (1995,  R)
223
Zoolander (2001,  PG-13)
224
Pretty Woman (1990,  R)
225
Office Space (1999,  R)
Office Space
funny as lololololol
226
Batman Begins (2005,  PG-13)
227
Deception (2008,  R)
228
Raising Helen (2004,  PG-13)
Raising Helen
really liked it
229
The Parent Trap (1998,  PG)
230
Anacondas - The Hunt for the Blood Orchid (2004,  PG-13)
Anacondas - The Hunt for the Blood Orchid
GOT IT

luved it luv johnny so fine

luv the monkey to sooo cute
231
Andre (1994,  PG)
Andre
really good movie
sad wen his get hurt and released
232
Fathers' Day (1997,  PG-13)
233
She's the Man (2006,  PG-13)
She's the Man
funny as
"im gonna be the best lab partner uve ever had "

lololol
234
The Transporter (2002,  PG-13)
The Transporter
luved it best fight scene ive ever seen in a movie
235
Spring Break Shark Attack (Dangerous Waters: Shark Attack) (,  PG-13)
Spring Break Shark Attack (Dangerous Waters: Shark Attack)
this is really good luvved it
236
Montana Sky (2007,  PG)
Montana Sky
ABSOULUTLY LUVED IT I LUV ASHLEY AND JOHN ,JOHNS ALWAYS SMOKIN IN ROMANTIC MOVIES LUV HIM

Comments (0)


Post a comment

Recent Comments