My Favorite Movies

  Kyrstin7344443's Rating My Rating
1
The Dreamers (2004,  NC-17)
Click to Rate
2
Eternal Sunshine Of The Spotless Mind (2004,  R)
Click to Rate
3
Little Children (2006,  R)
Click to Rate
4
Little Miss Sunshine (2006,  R)
Click to Rate
5
Marie Antoinette (2006,  PG-13)
Click to Rate
6
The Royal Tenenbaums (2001,  R)
Click to Rate
7
.45 (2006,  R)
Click to Rate
8
Candy (2006,  R)
Click to Rate
9
Trainspotting (1996,  R)
Click to Rate
10
Reign Over Me (2007,  R)
Click to Rate
11
Amelie (Le Fabuleux destin d'Amélie Poulain) (2001,  R)
Click to Rate
12
Chocolat (2000,  PG-13)
Click to Rate
13
Almost Famous (2000,  R)
Click to Rate
14
Stranger Than Fiction (2006,  PG-13)
Click to Rate
15
An American Crime (2007,  R)
Click to Rate
16
Hard Candy (2006,  R)
Click to Rate
17
Guinevere (1999,  R)
Click to Rate
18
The Million Dollar Hotel (2001,  R)
Click to Rate
19
Blow (2001,  R)
Click to Rate
20
Edward Scissorhands (1990,  PG-13)
Click to Rate
21
Garden State (2004,  R)
Click to Rate
22
Girl, Interrupted (1999,  R)
Click to Rate
23
I Heart Huckabees (2004,  R)
Click to Rate
24
Life Is Beautiful (La Vita è bella) (1998,  PG-13)
Click to Rate
25
Love Actually (2003,  R)
Click to Rate
26
Pan's Labyrinth (El Laberinto del Fauno) (2006,  R)
Click to Rate
27
Lie With Me (2005,  Unrated)
Click to Rate
28
English as a Second Language (2005,  Unrated)
Click to Rate
29
The Illusionist (2006,  PG-13)
Click to Rate
30
Sex and Lucia (Lucía y el sexo) (2002,  R)
Click to Rate
31
Y Tu Mama Tambien (2001,  R)
Click to Rate
32
Casper (1995) (1995,  PG)
Click to Rate
33
Black Snake Moan (2007,  R)
Click to Rate
34
Alpha Dog (2006,  R)
Click to Rate
35
3:10 to Yuma (2007) (2007,  R)
Click to Rate
36
The Virgin Suicides (2000,  R)
Click to Rate
37
The Boondock Saints (1999,  R)
Click to Rate
38
Pulp Fiction (1994,  R)
Click to Rate

Comments (0)

Post a comment

Recent Comments