My Favorite Movies
| LAALAA71000765's Rating | My Rating | ||
|---|---|---|---|
| 1 |
Pretty Woman (1990, R) |
|
|
| 2 |
8 Seconds (1994, PG-13) |
|
|
| 3 |
28 Days (2000, PG-13) |
|
|
| 4 |
Along Came a Spider (2001, R) |
|
|
| 5 |
American Pie 2 (2001, R) |
|
|
| 6 |
Annapolis (2006, PG-13) |
|
|
| 7 |
Antwone Fisher (2002, PG-13) |
|
|
| 8 |
Anywhere But Here (2000, PG-13) |
|
|
| 9 |
ATL (2006, PG-13) |
|
|
| 10 |
Back in the Day (2004, R) |
|
|
| 11 |
Bad News Bears (2005, PG-13) |
|
|
| 12 |
Beerfest (2006, R) |
|
|
| 13 |
Before Sunset (2004, R) |
|
|
| 14 |
Bewitched (2005, PG-13) |
|
|
| 15 |
Birth (2004, R) |
|
|
| 16 |
Black Cadillac (2003, R) |
|
|
| 17 |
Black Cloud (2004, PG-13) |
|
|
| 18 |
Black Dawn (2005, R) |
|
|
| 19 |
Black Hawk Down (2001, R) |
|
|
| 20 |
Blow (2001, R) |
|
|
| 21 |
Blue Crush (2002, PG-13) |
|
|
| 22 |
Bluehill Avenue (2001, R) |
|
|
| 23 |
Bookies (2004, R) |
|
|
| 24 |
Bottoms Up (2006, R) |
|
|
| 25 |
Break Up (1998, R) |
|
|
| 26 |
Brokeback Mountain (2005, R) |
|
|
| 27 |
Broken Bridges (2006, PG-13) |
|
|
| 28 |
Candy Stripers (2006, R) |
|
|
| 29 |
Cars (2006, G) |
|
|
| 30 |
Charlie and the Chocolate Factory (2005, PG) |
|
|
| 31 |
Chrystal (2004, R) |
|
|
| 32 |
City of Angels (1998, PG-13) |
|
|
| 33 |
Closer (2004, R) |
|
|
| 34 |
Clueless (1995, PG-13) |
|
|
| 35 |
Collateral (2004, R) |
|
|
| 36 |
Cookers (2005, R) |
|
|
| 37 |
Coyote Ugly (2000, PG-13) |
|
|
| 38 |
Cradle 2 the Grave (2003, R) |
|
|
| 39 |
Cruel Intentions (1999, R) |
|
|
| 40 |
Cujo (1983, R) |
|
|
| 41 |
Dallas 362 (2005, R) |
|
|
| 42 |
Dark Blue (2003, R) |
|
|
| 43 |
Dazed and Confused (1993, R) |
|
|
| 44 |
Deal (2008, PG-13) |
|
|
| 45 |
The Defender (2004, R) |
|
|
| 46 |
Detonator (Death Train) (1993, R) |
|
|
| 47 |
Diary of a Mad Black Woman (2005, PG-13) |
|
|
| 48 |
Dirty Dancing (1987, PG-13) |
|
|
| 49 |
Dirty War (2004, Unrated) |
|
|
| 50 |
Domino (2005, R) |
|
|
| 51 |
Doogal (2006, G) |
|
|
| 52 |
Double Jeopardy (1999, R) |
|
|
| 53 |
Drive Me Crazy (1999, PG-13) |
|
|
| 54 |
Dying Young (1991, R) |
|
|
| 55 |
Edward Scissorhands (1990, PG-13) |
|
|
| 56 |
Eight Below (2006, PG) |
|
|
| 57 |
Elf (2003, PG) |
|
|
| 58 |
Eliminator (, R) |
|
|
| 59 |
Elizabethtown (2005, PG-13) |
|
|
| 60 |
Empire Records (1995, PG-13) |
|
|
| 61 |
Enough (2002, PG-13) |
|
|
| 62 |


