My Favorite Movies


  laddybug93's Rating My Rating
1
High School Musical (2006,  Unrated)
Click to Rate
2
High School Musical 2 (2007,  Unrated)
Click to Rate
3
High School Musical 3: Senior Year (2008,  G)
Click to Rate
4
High School Musical 4 (2009,  Unrated)
Click to Rate
5
Pirates of the Caribbean: At Worlds End (2007,  PG-13)
Click to Rate
6
Pirates of the Caribbean: Dead Man's Chest (2006,  PG-13)
Click to Rate
7
Pirates of the Caribbean - The Curse of the Black Pearl (2003,  PG-13)
Click to Rate
8
Camp Rock (2008,  Unrated)
Click to Rate
9
Camp Rock 2 (2009,  Unrated)
Click to Rate
10
Rush Hour (1998,  PG-13)
Click to Rate
11
Rush Hour 2 (2001,  PG-13)
Click to Rate
12
Rush Hour 3 (2007,  PG-13)
Click to Rate
13
Jump In! (2007,  Unrated)
Click to Rate
14
Raise Your Voice (2004,  PG)
Click to Rate
15
A Walk to Remember (2002,  PG)
Click to Rate
16
Remember the Titans (2000,  PG)
Click to Rate
17
The Cheetah Girls (2003,  Unrated)
Click to Rate
18
A Cinderella Story (2004,  PG)
Click to Rate
19
Zathura (2005,  PG)
Click to Rate
20
Evan Almighty (2007,  PG)
Click to Rate
21
The Spiderwick Chronicles (2008,  PG)
Click to Rate
22
The Game Plan (2007,  PG)
Click to Rate
23
Hairspray (2007) (2007,  PG)
Click to Rate
24
Click (2006,  PG-13)
Click to Rate
25
The Cheetah Girls 2 (2006,  Unrated)
Click to Rate
26
Mr. Deeds (2002,  PG-13)
Click to Rate
27
Night at the Museum (2006,  PG)
Click to Rate
28
The Lion King 1 1/2 (2004,  G)
Click to Rate
29
Catch That Kid (Mission Without Permission) (2004,  PG)
Click to Rate
30
The Lion King 2 - Simba's Pride (1998,  G)
Click to Rate
31
The Waterboy (1998,  PG-13)
Click to Rate
32
Jumanji (1995,  PG)
Click to Rate
33
Men in Black (1997,  PG-13)
Click to Rate
34
Mrs. Doubtfire (1993,  PG-13)
Click to Rate
35
The Lion King (1994,  G)
Click to Rate
36
Home Alone (1990,  PG)
Click to Rate
37
National Treasure (2004,  PG)
Click to Rate
38
Big Daddy (1999,  PG-13)
Click to Rate
39
Liar Liar (1997,  PG-13)
Click to Rate
40
Willy Wonka and the Chocolate Factory (1971,  G)
Click to Rate
41
Shrek the Third (Shrek 3) (2007,  PG)
Click to Rate
42
The Mummy (1999,  PG-13)
Click to Rate
43
The Mummy Returns (2001,  PG-13)
Click to Rate
44
Forrest Gump (1994,  PG-13)
Click to Rate
45
Shrek (2001,  PG)
Click to Rate
46
Grease (1978,  PG)
Click to Rate
47
Bruce Almighty (2003,  PG-13)
Click to Rate
48
Finding Nemo (2003,  G)
Click to Rate
49
Charlotte's Web (1973) (1973,  G)
Click to Rate
50
The Little Mermaid (1989,  G)
Click to Rate
51
Madagascar (2005,  PG)
Click to Rate
52
The Bourne Identity (2002,  PG-13)
Click to Rate
53
Saving Private Ryan (1998,  R)
Click to Rate
54
How the