My Favorite Movies
These are just a few of my favorites but there are more. I will add them later.
| ladmel23's Rating | My Rating | |
|---|---|---|
| 1 |
Ray (2004, PG-13) |
|
| 2 |
Pretty Woman (1990, R) |
|
| 3 |
Transformers (2007, PG-13) |
|
| 4 |
Braveheart (1995, R) |
|
| 5 |
Gladiator (2000, R) |
|
| 6 |
Love and Basketball (2000, PG-13) |
|
| 7 |
Diary of a Mad Black Woman (2005, PG-13) |
|
| 8 |
The Brave One (2007, R) |
|
| 9 |
Remember the Titans (2000, PG) |
|
| 10 |
X2 (2003, PG-13) |
|
| 11 |
Shrek (2001, PG) |
|
| 12 |
Stealth (2005, PG-13) |
|
| 13 |
The Color Purple (1985, PG-13) |
|
| 14 |
Purple Rain (1984, R) |
|
| 15 |
Madea's Family Reunion (2002, PG-13) |














