Share this List


Share this link by email, IM, or post it anywhere

My Favorite Movies


  LadyBren386455438's Rating My Rating
1
Life Is Not a Fairytale: The Fantasia Barrino Story (2006,  Unrated)
2
Four Brothers (2005,  R)
3
Christmas with the Kranks (2004,  PG)
4
A Christmas Story (1983,  PG)
5
This Christmas (2007,  PG-13)
6
The Wiz (1978,  G)
7
The Wizard of Oz (1939,  G)
8
The Wonderful Wizard of Oz (1987,  Unrated)
9
Sparkle (1976,  PG)
10
GoodFellas (1990,  R)
11
Scarface (1983,  R)
12
Pulp Fiction (1994,  R)
13
To Sir, With Love (1967,  Unrated)
14
Lean on Me (1989,  PG-13)
15
Hairspray (1988,  PG)
16
Shaft (1971,  R)
17
Shaft in Africa (1973,  R)
18
Shaft's Big Score! (1972,  R)
19
Shaft (2000,  R)
20
Foxy Brown (1974,  R)
21
Let's Do It Again (1975,  PG)
22
Imitation of Life (1958,  Unrated)
23
Imitation of Life (1934,  Unrated)
24
Tyler Perry's Why Did I Get Married Too (2010,  Unrated)
25
Madea Goes to Jail (2009,  PG-13)
26
Madea's Family Reunion (2006,  PG-13)
27
Diary of a Mad Black Woman (2005,  PG-13)
28
Meet The Browns (2008,  PG-13)
29
Daddy's Little Girls (2007,  PG-13)
30
The Family That Preys (2008,  PG-13)
31
I Can Do Bad All By Myself (2009,  PG-13)
32
Diary of a Mad Black Woman: The Play (2001,  Unrated)
33
Meet the Browns (2004,  Unrated)
34
Madea's Class Reunion (2003,  Unrated)
35
Madea's Family Reunion (2002,  PG-13)
36
The Fighting Temptations (2003,  PG-13)

Comments (0)


Post a comment

Recent Comments