Share this List


Share this link by email, IM, or post it anywhere

My Favorite Movies


  1. ladycrest12
  2. Marie Chris

Give list a short description

  ladycrest12's Rating My Rating
1
The Covenant (2006,  PG-13)
The Covenant Want To See
i love u steven!
Click to Rate
2
Undiscovered (2005,  PG-13)
Click to Rate
3
10,000 B.C. (2008,  PG-13)
Click to Rate
4
Strait-Jacket (1964,  Unrated)
Click to Rate
5
Pure Country (1992,  PG)
Click to Rate
6
The Beastmaster (1982,  PG)
Click to Rate
7
The Ballad of Bering Strait (2003,  Unrated)
Click to Rate
8
Geronimo (1990,  Unrated)
Click to Rate
9
Rambo: First Blood Part II (1985,  R)
Click to Rate
10
Late Last Night (1999,  Unrated)
Click to Rate
11
Doragon bôru Z 6: Gekitotsu! Hyakuoku powâ no senshitachi (Dragon Ball Z: Return of Cooler) (1992,  Unrated)
Click to Rate
12
Jason Goes to Hell - The Final Friday (1996,  R)
Click to Rate
13
Grand Champion (2002,  G)
Click to Rate
14
On Deadly Ground (1994,  R)
Click to Rate
15
Imaginary Witness: Hollywood and the Holocaust (2004,  Unrated)
Click to Rate
16
Now Chinatown (2000,  Unrated)
Click to Rate
17
It Is Fine. Everything Is Fine! (2006,  Unrated)
Click to Rate
18
Music Within (2007,  R)
Click to Rate
19
Sugarhouse (2007,  Unrated)
Click to Rate
20
First Born (2006,  PG-13)
Click to Rate
21
Children of the Grave (2007,  Unrated)
Click to Rate
22
Treasure Raiders (2007,  Unrated)
Click to Rate
23
The Good German (2006,  R)
Click to Rate
24
La Vida secreta de las palabras (The Secret Life of Words) (2006,  Unrated)
Click to Rate
25
Fur: An Imaginary Portrait of Diane Arbus (2006,  R)
Click to Rate
26
Fuck (F*ck) (2006,  Unrated)
Click to Rate
27
One Night With the King (2006,  PG)
Click to Rate
28
All The King's Men (2006,  PG-13)
Click to Rate
29
Aurora Borealis (2006,  R)
Click to Rate
30
Broken Bridges (2006,  PG-13)
Click to Rate
31
Stephen King's Desperation (2006,  R)
Click to Rate
32
Brothers of the Head (2006,  R)
Click to Rate
33
Ultimate Avengers: The Movie (2006,  PG-13)
Click to Rate
34
The Aryan Couple (2005,  PG-13)
Click to Rate
35
The Road To Guantanamo (2006,  R)
Click to Rate
36
The Passenger (Professione: reporter) (1975,  PG-13)
Click to Rate
37
Three of Hearts: A Postmodern Family (2005,  Unrated)
Click to Rate
38
It Waits (2005,  Unrated)
Click to Rate
39
House of 9 (2005,  R)
Click to Rate
40
Headrush (2004,  Unrated)
Click to Rate
41
The Cutting Edge: The Magic of Movie Editing (2004,  Unrated)
Click to Rate
42
Full Frontal (2002,  R)
Click to Rate
43
13th Child: Legend of the Jersey Devil (2002,  R)
Click to Rate

Comments (0)


Post a comment

Recent Comments