Share this List


Share this link by email, IM, or post it anywhere

My Favorite Movies


  ladyharleydavidson's Rating My Rating
1
The Doors (1991,  R)
The Doors 5.0 Stars
loves this movies its almost orgasimic
Click to Rate
2
Seven Brides for Seven Brothers (1954,  G)
Seven Brides for Seven Brothers 5.0 Stars
would never think it huh
Click to Rate
3
8 Mile (2002,  R)
Click to Rate
4
Moonlight Mile (2002,  PG-13)
Click to Rate
5
American Pie 5: The Naked Mile (2006,  R)
Click to Rate
6
American Pie (1999,  R)
Click to Rate
7
American Pie 2 (2001,  R)
Click to Rate
8
American Pie Presents - Band Camp (2005,  R)
Click to Rate
9
American Pie Presents: Beta House (2007,  R)
Click to Rate
10
American Anthem (1986,  PG-13)
American Anthem 2.0 Stars
youll like it
Click to Rate
11
Diary of a Mad Black Woman (2005,  PG-13)
Diary of a Mad Black Woman 5.0 Stars
loves this
Click to Rate
12
Bridget Jones's Diary (2001,  R)
Click to Rate
13
Mad Love (1949,  Unrated)
Click to Rate
14
Just My Luck (2006,  PG-13)
Click to Rate
15
Ali (2001,  R)
Ali 5.0 Stars
loves this one too
Click to Rate
16
Final Destination 2 (2003,  R)
Click to Rate
17
Ali G Indahouse - The Movie (2002,  R)
Click to Rate
18
The Saint (1997,  PG-13)
Click to Rate
19
Spooked: The Ghosts of Waverly Hills Sanatorium (2006,  Unrated)
Click to Rate
20
Don't Come Knocking (2006,  R)
Click to Rate
21
Loving (1970,  R)
Click to Rate
22
Outlaw Blues (1977,  PG)
Click to Rate
23
The Stalking Moon (1968,  G)
Click to Rate
24
Romy and Michele's High School Reunion (1997,  R)
Romy and Michele's High School Reunion 5.0 Stars
fucking funny
Click to Rate
25
High School Confidential! (1958,  Unrated)
Click to Rate
26
Romy and Michele: In the Beginning (2005,  PG-13)
Romy and Michele: In the Beginning 4.5 Stars
fucking funny
Click to Rate
27
Rock 'n' Roll High School (1979,  PG)
Click to Rate
28
Rock 'N' Roll High School Forever (1991,  PG-13)
Click to Rate
29
What's New Pussycat (1965,  Unrated)
Click to Rate
30
Trainspotting (1996,  R)
Click to Rate
31
The Full Monty (1997,  R)
Click to Rate
32
Self Medicated (2005,  R)
Click to Rate
33
Monty Python's Life of Brian (1979,  R)
Click to Rate
34
Monty Python Live at the Hollywood Bowl (1982,  R)
Click to Rate
35
Monty Python and the Holy Grail (1975,  PG)
Click to Rate
36
Monty Python's The Meaning of Life (1983,  R)
Click to Rate
37
Monty Python's Graham Chapman - Looks Like A Brown Trouser Job (,  Unrated)
Click to Rate
38
Paris 1900 (1947,  Unrated)
Click to Rate
39
Skills Like This (2007,  Unrated)
Click to Rate
40
Tough Guys (1986,  PG)
Click to Rate
41
Molly and Me (1945) (1945,  Unrated)
Click to Rate
42
The Bishop's Wife (1947,  Unrated)
Click to Rate
43
Since You Went Away (1944,  Unrated)
Click to Rate
44
The Full Moon (,  Unrated)
Click to Rate
45
Charlie's Angels - Full Throttle (2003,  PG-13)
Click to Rate
46
Full Frontal (2001,  R)
Click to Rate
47
Full Speed (1998,  Unrated)
Click to Rate
48
Full Contact (1992,  Unrated)
Click to Rate
49
This Is Spinal Tap (1984,  R)
This Is Spinal Tap 5.0 Stars
fucking awesome man this rocks
Click to Rate
50
Great Balls of Fire! (1989,  PG-13)
Great Balls of Fire! 5.0 Stars
viva la jerry lee lewis........the true king of rock
Click to Rate

Comments (0)


Post a comment

Recent Comments