My Favorite Movies


  LadyLeah286792's Rating My Rating
1
Bomb the System (2005,  R)
Click to Rate
2
Requiem for a Dream (2000,  R)
Click to Rate
3
Pi (1998,  R)
Click to Rate
4
Dead Man (1995,  R)
Click to Rate
5
28 Days Later (2003,  R)
Click to Rate
6
Infamy (2005,  R)
Click to Rate
7
Braveheart (1995,  R)
Click to Rate
8
The Fifth Element (1997,  PG-13)
Click to Rate
9
28 Weeks Later... (2007,  R)
Click to Rate
10
The Notebook (2004,  PG-13)
Click to Rate
11
Best in Show (2000,  PG-13)
Click to Rate
12
For Your Consideration (2006,  PG-13)
Click to Rate
13
Labyrinth (1986,  PG)
Click to Rate
14
The Dark Crystal (1982,  PG)
Click to Rate
15
Buffalo 66 (1998,  R)
Click to Rate
16
American History X (1998,  R)
Click to Rate
17
American Psycho (2000,  R)
Click to Rate
18
Beetlejuice (1988,  PG)
Click to Rate
19
Eternal Sunshine Of The Spotless Mind (2004,  R)
Click to Rate
20
Fight Club (1999,  R)
Click to Rate
21
Half Baked (1997,  R)
Click to Rate
22
Interview with the Vampire (1994,  R)
Click to Rate
23
Lock, Stock and Two Smoking Barrels (1998,  R)
Click to Rate
24
Resident Evil (2002,  R)
Click to Rate
25
Resident Evil - Apocalypse (2004,  R)
Click to Rate
26
Romeo + Juliet (1996,  PG-13)
Click to Rate
27
Taxi Driver (1976,  R)
Click to Rate
28
The Dark Knight (2008,  PG-13)
Click to Rate
29
The Royal Tenenbaums (2001,  R)
Click to Rate
30
Waiting (2005,  R)
Click to Rate
31
Snatch. (2001,  R)
Click to Rate

Comments (0)


Post a comment

Recent Comments