My Favorite Movies


  ladyLynn44's Rating My Rating
1
A Love Song for Bobby Long (2004,  R)
A Love Song for Bobby Long 4.5 Stars
very, very good movie
Click to Rate
2
Must Love Dogs (2005,  PG-13)
Must Love Dogs 4.5 Stars
excellent movie, good actors/actresses, & great dogs-especially Mother Teresa
Click to Rate
3
Dog Park (1998,  R)
Dog Park 3.5 Stars
funny movie
Click to Rate
4
Angel Eyes (2001,  R)
Angel Eyes 4.5 Stars
excellent movie! i loved it
Click to Rate
5
Mr. & Mrs. Smith (2005,  PG-13)
Click to Rate
6
A Walk to Remember (2002,  PG)
A Walk to Remember 4.5 Stars
very good
Click to Rate
7
Paradise (1991,  PG-13)
Paradise 4.5 Stars
excellent movie!
Click to Rate
8
City of Angels (1998,  PG-13)
Click to Rate
9
Gigli (2003,  R)
Gigli 3.0 Stars
was ok
Click to Rate
10
When a Man Loves a Woman (1994,  R)
When a Man Loves a Woman 4.0 Stars
very good
Click to Rate
11
Kate & Leopold (2001,  PG-13)
Kate & Leopold 4.5 Stars
very good
Click to Rate
12
When Harry Met Sally (1989,  R)
When Harry Met Sally 3.5 Stars
I liked it!
Click to Rate

Comments (0)


Post a comment

Recent Comments