My Favorite Movies


  LadyslovesomeBruce98's Rating My Rating
1
300 (2007,  R)
Click to Rate
2
The Waterboy (1998,  PG-13)
Click to Rate
3
Pumping Iron (1977,  PG)
Click to Rate
4
8 Mile (2002,  R)
Click to Rate
5
The Terminator (1984,  R)
Click to Rate
6
2 Fast 2 Furious (2003,  PG-13)
Click to Rate
7
Terminator 2: Judgment Day (1991,  R)
Click to Rate
8
Terminator 3 - Rise of the Machines (2003,  R)
Click to Rate
9
Commando (1985,  R)
Click to Rate
10
True Lies (1994,  R)
Click to Rate
11
Predator (1987,  R)
Click to Rate
12
Hercules in New York (1975,  G)
Click to Rate
13
Total Recall (1990,  R)
Click to Rate
14
Conan the Barbarian (1982,  R)
Click to Rate
15
Conan the Destroyer (1984,  PG)
Click to Rate
16
End of Days (1999,  R)
Click to Rate
17
Jingle All the Way (1997,  PG)
Click to Rate
18
The Running Man (1987,  R)
Click to Rate
19
Collateral Damage (2002,  R)
Click to Rate
20
A Walk to Remember (2002,  PG)
Click to Rate
21
Alien (1979,  R)
Click to Rate
22
Aliens (1986,  R)
Click to Rate
23
American Pie (1999,  R)
Click to Rate
24
American Pie 2 (2001,  R)
Click to Rate
25
Blade - Trinity (2004,  R)
Click to Rate
26
Bruce Almighty (2003,  PG-13)
Click to Rate
27
Coyote Ugly (2000,  PG-13)
Click to Rate
28
Batman (1989,  PG-13)
Click to Rate
29
Batman Begins (2005,  PG-13)
Click to Rate
30
Batman & Robin (1997,  PG-13)
Click to Rate
31
Batman Returns (1992,  PG-13)
Click to Rate
32
The Lord of the Rings - The Fellowship of the Ring (2001,  PG-13)
Click to Rate
33
E.T. - The Extra-Terrestrial (1982,  PG)
Click to Rate
34
Face/Off (1997,  R)
Click to Rate
35
Halloween - The Curse of Michael Myers (Halloween 6) (1998,  R)
Click to Rate
36
Halloween (1978,  R)
Click to Rate
37
Halloween H2O (1998,  R)
Click to Rate
38
Halloween II (1981,  R)
Click to Rate
39
Halloween 4: The Return of Michael Myers (1988,  R)
Click to Rate
40
Ghost Rider (2007,  PG-13)
Click to Rate
41
Ghost (1990,  PG-13)
Click to Rate
42
Gladiator (2000,  R)
Click to Rate
43
100,000,000 BC (2007,  Unrated)
Click to Rate
44
Harry Potter and the Prisoner of Azkaban (2004,  PG)
Click to Rate
45
Harry Potter and the Order of the Phoenix (2007,  PG-13)
Click to Rate
46
Harry Potter and the Goblet of Fire (2005,  PG-13)
Click to Rate
47
Harry Potter and the Chamber of Secrets (2002,  PG)
Click to Rate
48
Sling Blade (1997,  R)
Click to Rate
49
Forrest Gump (1994,  PG-13)
Click to Rate
50
Elvis: That's the Way It Is (1970,  PG)
Click to Rate
51
Elvis (2005,  Unrated)
Click to Rate
52
Elvis Presley: Remembering Elvis: The Man, His Life, His Music (2001,  Unrated)
Click to Rate
53
Double Trouble (1983,  Unrated)
Click to Rate
54
Elvis: Memories of the King (2007,  Unrated)
Click to Rate
55
Elvis and Anabelle (2007,  Unrated)
Click to Rate
56
Elvis: The Birth of Rock N' Roll (2004,  Unrated)
Click to Rate
57
G.I. Blues (1960,  PG)
Click to Rate
58
Jailhouse Rock (1957,  Unrated)
Click to Rate
59
Viva Las Vegas (Love in Las Vegas) (1964,  Unrated)
Click to Rate
60
This Is Elvis (1981,  PG)
Click to Rate