My Favorite Movies
| ladystorm282001's Rating | My Rating | ||
|---|---|---|---|
| 1 |
Dirty Dancing (1987, PG-13) |
|
|
| 2 |
Take the Lead (2006, PG-13) |
|
|
| 3 |
X-Men (2000, PG-13) |
|
|
| 4 |
The Mirror Has Two Faces (1997, PG-13) |
|
|
| 5 |
Rocky (1976, PG) |
|
|
| 6 |
Ghost Rider (2007, PG-13) |
|
|
| 7 |
Road House (1989, R) |
|
|
| 8 |
The Man Without a Face (1993, PG-13) |
|
|
| 9 |
The Bone Collector (1999, R) |
|
|
| 10 |
Three Wishes (1995, PG) |
|
|
| 11 |
X2 (2003, PG-13) |
|
|
| 12 |
X-Men: The Last Stand (2006, PG-13) |
|
|
| 13 |
Rocky II (1979, PG) |
|
|
| 14 |
Rocky III (1982, PG) |
|
|
| 15 |
Rocky V (1990, PG-13) |
|
|
| 16 |
Rocky Balboa (1990, PG) |
|
|
| 17 |
Three Men and a Baby (3 Men and a Baby) (1987, PG) |
|
|
| 18 |
Grumpy Old Men (1993, PG-13) |
|
|
| 19 |
Grumpier Old Men (1995, PG-13) |
|
|
| 20 |
Three Men and a Little Lady (1990, PG) |
|
|
| 21 |
A Few Good Men (1992, R) |
|
|
| 22 |
Men in Black (1997, PG-13) |
|
|
| 23 |
Men in Black II (2002, PG-13) |
|
|
| 24 |
Fantastic Four (2005, PG-13) |
|
|
| 25 |
Save the Last Dance (2001, PG-13) |
|
|
| 26 |
Shall We Dance (2004, PG-13) |
|
|
| 27 |
Glory Road (2006, PG) |
|
|
| 28 |
Bringing Down The House (2003, PG-13) |
|
|
| 29 |
Beauty Shop (2005, PG-13) |
|
|
| 30 |
The Shop Around the Corner (1940, Unrated) |
|
|
| 31 |
You've Got Mail (1998, PG) |
|
|
| 32 |
Sleepless in Seattle (1993, PG) |
|
|
| 33 |
An Affair to Remember (1957, Unrated) |
|


