Flixster
Sign Up
|
Login
No recent messages.
Loading...
Sending...
Sent!
Home
Movies
In Theaters
On Demand
On DVD
Trailers
Actors
Photos
News
Movies I Might Like
Rate Movies
Profile
My Profile
My Ratings
My Movies
My Actors
My Photos
My Videos
My Lists
Skins Gallery
Friends
My Friends
My Friends' Reviews
Find a User
Add Friends
My Conversations
Compatibility Test
People I May Know
Plan Movie Night
Community
People Like Me
People Online Now
Top User Charts
Forums
Flixster Wiki
Fun & Games
User Quizzes
Never-Ending Quiz
Personality Tests
Lists
Polls
Watch Now
Movies
TV
Videos
More Lists
|
Create a List
Top Lists
Lists Created by Susan
Ladysvartalf's new List
View All Susan's Lists
Related Lists
brittanywilkanson's new List
by
brittany
Movies I Own
by
Caiti and
The Top Films of 2002
by
Charles
My FavoritesMy favorite mov
by
Carmella
G) Action - 4/5 stars
by
Lady
View More Lists
Share this List
Share this link by email, IM, or post it anywhere
My Favorite Movies
Next list
Susan
Give list a short description
Ladysvartalf's Rating
My Rating
1
The Count of Monte Cristo
(2002, PG-13)
2
From Dusk Till Dawn
(1996, R)
3
Resident Evil: Extinction
(2007, R)
4
The Chronicles of Riddick
(2004, Unrated)
5
The Fifth Element
(1997, PG-13)
6
The Three Musketeers
(1993, PG)
7
XXX
(2002, PG-13)
8
The Rocky Horror Picture Show
(1975, R)
9
Tombstone
(1993, R)
10
A Knight's Tale
(2001, PG-13)
11
Queen of the Damned
(2002, R)
12
Reservoir Dogs
(1992, R)
13
The Shawshank Redemption
(1994, R)
14
Final Destination 3
(2006, R)
15
Cruel Intentions
(1999, R)
16
Gone in 60 Seconds (Gone in Sixty Seconds)
(2000, PG-13)
17
Beetlejuice
(1988, PG)
18
Grease
(1978, PG)
19
Edward Scissorhands
(1990, PG-13)
20
The Mummy
(1999, PG-13)
21
Pirates of the Caribbean - The Curse of the Black Pearl
(2003, PG-13)
22
Braveheart
(1995, R)
23
Hitch
(2005, PG-13)
24
Save the Last Dance
(2001, PG-13)
25
Finding Nemo
(2003, G)
26
50 First Dates
(2004, PG-13)
27
Harry Potter and the Goblet of Fire
(2005, PG-13)
28
2 Fast 2 Furious
(2003, PG-13)
29
American Pie
(1999, R)
30
Saw II
(2005, R)
31
AVP - Alien Vs. Predator
(2004, PG-13)
32
Saw
(2004, R)
33
The Phantom of the Opera
(2004, PG-13)
34
Coyote Ugly
(2000, PG-13)
35
300
(2007, R)
36
Pirates of the Caribbean: At Worlds End
(2007, PG-13)
37
Alice in Wonderland
(1951, G)
38
Meet Joe Black
(1998, PG-13)
39
Stargate
(1994, PG-13)
40
Minority Report
(2002, PG-13)
41
Harry Potter and the Prisoner of Azkaban
(2004, PG)
42
Batman Begins
(2005, PG-13)
43
Rush Hour
(1998, PG-13)
44
Jurassic Park
(1993, PG-13)
45
The Lord of the Rings - The Two Towers
(2002, PG-13)
46
The Fast and the Furious
(2003, PG-13)
47
Harry Potter and the Sorcerer's Stone (Harry Potter and the Philosopher's Stone)
(2001, PG)
48
Pulp Fiction
(1994, R)
49
Pirates of the Caribbean: Dead Man's Chest
(2006, PG-13)
50
Harry Potter and the Chamber of Secrets
(2002, PG)
51
American Pie 2
(2001, R)
52
10 Things I Hate About You
(1999, PG-13)
53
Mr. & Mrs. Smith
(2005, PG-13)
<