Share this List


Share this link by email, IM, or post it anywhere

My Favorite Movies


  Ladywhitetiger's Rating My Rating
1
King Arthur (2004,  PG-13)
2
Final Fantasy VII - Advent Children (2006,  PG-13)
3
Meet The Fockers (2004,  PG-13)
4
Crouching Tiger, Hidden Dragon (Wo hu cang long) (2000,  PG-13)
5
Akira (1988,  R)
6
Kai doh maru (2001,  Unrated)
7
The Mummy (1999,  PG-13)
8
The Mummy Returns (2001,  PG-13)
9
Thunderbirds (2004,  PG)
10
Underworld (2003,  R)
Underworld
One word. Awesome.
11
The Lion King (1994,  G)
The Lion King
Best Disney film ever! Still makes my eyes water to this day. Great animation and storyline.

Comments (0)


Post a comment

Recent Comments