My Favorite Movies
| Laffinalwayz's Rating | My Rating | ||
|---|---|---|---|
| 1 |
Ghost (1990, PG-13) |
|
|
| 2 |
The Bodyguard (1992, R) |
|
|
| 3 |
Scream (1996, R) |
|
|
| 4 |
Scream 2 (1997, R) |
|
|
| 5 |
Scream 3 (2000, R) |
|
|
| 6 |
Twin Town (1997, R) |
|
|
| 7 |
Trainspotting (1996, R) |
|
|
| 8 |
Training Day (2001, R) |
|
|
| 9 |
The Lost Boys (1987, R) |
|
|
| 10 |
Mean Girls (2004, PG-13) |
|
|
| 11 |
Home Alone (1990, PG) |
|
|
| 12 |
Home Alone 2: Lost in New York (1992, PG) |
|
|
| 13 |
Home Alone 3 (1997, PG) |
|
|
| 14 |
Friday (1995, R) |
|
|
| 15 |
Friday the 13th Part VIII - Jason Takes Manhattan (1989, R) |
|
|
| 16 |
Friday the 13th (1980, R) |
|
|
| 17 |
Dirty Dancing (1987, PG-13) |
|
|
| 18 |
My Best Friend's Wedding (1997, PG-13) |
|
|
| 19 |
Anger Management (2003, PG-13) |
|
|
| 20 |
Jumpin' Jack Flash (1986, R) |
|
|
| 21 |
Indecent Proposal (1993, R) |
|
|
| 22 |
Far and Away (1992, PG-13) |
|
|
| 23 |
Scary Movie (2000, R) |
|
|
| 24 |
Not Another Teen Movie (2001, R) |
|
|
| 25 |
Halloween H2O (1998, R) |
|
|
| 26 |
Halloween (1978, R) |
|
|
| 27 |
Halloween II (1981, R) |
|
|
| 28 |
Child's Play (1988, R) |
|
|
| 29 |
Child's Play 2 (1990, R) |
|
|
| 30 |
Child's Play 3 (1991, R) |
|
|
| 31 |
Sliver (1993, R) |
|
|
| 32 |
Kevin & Perry Go Large (, R) |
|
|
| 33 |
The Faculty (1998, R) |
|
|
| 34 |
Hocus Pocus (1993, PG) |
|
|
| 35 |
The Little Mermaid (1989, G) |
|
|
| 36 |
Point Break (1991, R) |
|
|
| 37 |
My Girl (1991, PG) |
|
|
| 38 |
My Girl 2 (1996, PG) |
|
|
| 39 |
Freaky Friday (2003, PG) |
|
|
| 40 |
The Hand That Rocks the Cradle (1992, R) |
|
|
| 41 |
Hook (1991, PG) |
|
|
| 42 |
Austin Powers - International Man of Mystery (1997, PG-13) |
|
|
| 43 |
Austin Powers - The Spy Who Shagged Me (1999, PG-13) |
|
|
| 44 |
Titanic (1997, PG-13) |
|
|
| 45 |
Loch Ness (1995, PG) |
|
|
| 46 |
Fatal Attraction (1987, R) |
|
|
| 47 |
Gremlins (1984, PG) |
|
|
| 48 |
Gremlins 2 - The New Batch (1990, PG-13) |
|
|
| 49 |
10 Things I Hate About You (1999, PG-13) |
|
|
| 50 |
Casper (1995) (1995, PG) |
|


