Share this List


Share this link by email, IM, or post it anywhere

My Favorite Movies


  lafleur18's Rating My Rating
1
Meet the Browns (2004,  Unrated)
Click to Rate
2
I Can Do Bad All By Myself (2002,  Unrated)
Click to Rate
3
Tyler Perry Madea's Family Reunion (2006,  PG-13)
Click to Rate
4
Waiting to Exhale (1995,  R)
Click to Rate
5
Daddy's Little Girls (2007,  PG-13)
Click to Rate
6
Soul Food (1997,  R)
Click to Rate
7
Diary of a Mad Black Woman (2005,  PG-13)
Click to Rate
8
Madea's Family Reunion (2006,  PG-13)
Click to Rate
9
Madea's Class Reunion (2003,  Unrated)
Click to Rate
10
Madea Goes to Jail (2005,  Unrated)
Click to Rate
11
Titanic (1996,  PG-13)
Click to Rate
12
A Beautiful Mind (2001,  PG-13)
Click to Rate
13
Why Did I Get Married? (2004,  PG-13)
Click to Rate
14
Forrest Gump (1994,  PG-13)
Click to Rate
15
The Notebook (2004,  PG-13)
The Notebook 5.0 Stars
OMG! All time fav.
Click to Rate
16
Mr. & Mrs. Smith (2005,  PG-13)
Click to Rate
17
Hitch (2005,  PG-13)
Click to Rate
18
Pretty Woman (1990,  R)
Click to Rate
19
The Bourne Ultimatum (2007,  PG-13)
Click to Rate
20
I Am Sam (2002,  PG-13)
Click to Rate
21
The Italian Job (2003,  PG-13)
Click to Rate
22
The Other Boleyn Girl (2003) (2003,  Unrated)
Click to Rate
23
Ace Ventura - When Nature Calls (1995,  PG-13)
Click to Rate
24
Knocked Up (2007,  R)
Click to Rate
25
Braveheart (1995,  R)
Click to Rate
26
Wedding Crashers (2005,  R)
Click to Rate

Comments (0)


Post a comment

Recent Comments