My Favorite Movies


  lanabell91's Rating My Rating
1
Pirates of the Caribbean - The Curse of the Black Pearl (2003,  PG-13)
Pirates of the Caribbean - The Curse of the Black Pearl 5.0 Stars
BEST MOVIE EVER MADE!
Click to Rate
2
Pirates of the Caribbean: Dead Man's Chest (2006,  PG-13)
Pirates of the Caribbean: Dead Man's Chest 5.0 Stars
OMG SO EFFIN AWESOM!
Click to Rate
3
Pirates of the Caribbean: At Worlds End (2007,  PG-13)
Pirates of the Caribbean: At Worlds End 5.0 Stars
I already know Ill love it!
Click to Rate
4
The Phantom of the Opera (2004,  PG-13)
The Phantom of the Opera 4.5 Stars
It was my fave before pirates and will always and forever be in my top fave movies! <3
Click to Rate
5
Pride and Prejudice (2005,  PG)
Pride and Prejudice 4.5 Stars
Sooo romantic, i am reading the book now.
Click to Rate
6
Benny & Joon (1993,  PG)
Benny & Joon 5.0 Stars
It was fabulously funny! ..."whoopsie!"
Click to Rate
7
Once Upon a Time in Mexico (2003,  R)
Once Upon a Time in Mexico 4.5 Stars
It was really good!
Click to Rate
8
Inuyasha - Toki wo koeru omoi ( Affections Touching Across Time ) (2001,  Unrated)
Inuyasha - Toki wo koeru omoi ( Affections Touching Across Time ) 5.0 Stars
I do love my inuyasha!
Click to Rate
9
Inuyasha - Kagami no naka no mugenjou ( The Castle Beyond the Looking Glass ) (2002,  Unrated)
Inuyasha - Kagami no naka no mugenjou ( The Castle Beyond the Looking Glass ) 5.0 Stars
Finally they kissed!<3
Click to Rate
10
Inuyasha - Tenka hadou no ken (Swords of an Honorable Ruler) (2002,  Unrated)
Click to Rate
11
Inuyasha - Guren no houraijima (Fire on the Mystic Island) (2004,  Unrated)
Click to Rate
12
The Lion King (1994,  G)
The Lion King 4.5 Stars
beautifully made
Click to Rate
13
The Lion King 1 1/2 (2004,  G)
Click to Rate
14
The Lion King 2 - Simba's Pride (1998,  G)
Click to Rate
15
Spirit - Stallion of the Cimarron (2002,  G)
Click to Rate
16
Spirited Away (Sen to Chihiro no kamikakushi) (2001,  PG)
Click to Rate
17
Howl's Moving Castle (2005,  PG)
Howl's Moving Castle 4.5 Stars
Howl is soooo hot, if only i was anime...
Click to Rate

Comments (0)


Post a comment

Recent Comments