Share this List


Share this link by email, IM, or post it anywhere

My Favorite Movies


  1. lanenacolora
  2. cristal

Give list a short description

  lanenacolora's Rating My Rating
1
Harry Potter and the Sorcerer's Stone (Harry Potter and the Philosopher's Stone) (2001,  PG)
Click to Rate
2
Harry Potter and the Goblet of Fire (2005,  PG-13)
Click to Rate
3
Harry Potter and the Prisoner of Azkaban (2004,  PG)
Click to Rate
4
Harry Potter and the Chamber of Secrets (2002,  PG)
Click to Rate
5
High School Musical 2 (2007,  Unrated)
Click to Rate
6
High School Musical (2006,  Unrated)
Click to Rate
7
The Lizzie McGuire Movie (2003,  PG)
Click to Rate
8
Jump In! (2007,  Unrated)
Click to Rate
9
Step Up (2006,  PG-13)
Click to Rate
10
Step Up 2 the Streets (2008,  PG-13)
Click to Rate
11
The Cheetah Girls (2003,  Unrated)
Click to Rate
12
The Cheetah Girls 2 (2006,  Unrated)
Click to Rate
13
The Parent Trap (1961,  G)
Click to Rate
14
Halloweentown (1998,  Unrated)
Click to Rate
15
Return to Halloweentown (Halloweentown IV) (2007,  Unrated)
Click to Rate
16
Halloweentown High (Halloweentown III) (2004,  Unrated)
Click to Rate
17
Halloweentown II: Kalabar's Revenge (2001,  PG)
Click to Rate
18
Material Girls (2006,  PG)
Click to Rate
19
The Perfect Man (2005,  PG)
Click to Rate
20
Casper Meets Wendy (1998,  PG)
Click to Rate
21
Cadet Kelly (2002,  Unrated)
Click to Rate
22
A Cinderella Story (2004,  PG)
Click to Rate
23
Cheaper by the Dozen 2 (2005,  PG)
Click to Rate
24
Cheaper by the Dozen (2003,  PG)
Click to Rate
25
Herbie: Fully Loaded (2005,  G)
Click to Rate
26
Get A Clue (2002,  G)
Click to Rate
27
Mean Girls (2004,  PG-13)
Click to Rate
28
Confessions of a Teenage Drama Queen (2004,  PG)
Click to Rate
29
Freaky Friday (2003,  PG)
Click to Rate
30
Just My Luck (2006,  PG-13)
Click to Rate
31
Sister Act (1992,  PG)
Click to Rate
32
Sister Act 2: Back in the Habit (1993,  PG)
Click to Rate
33
Catch That Kid (Mission Without Permission) (2004,  PG)
Click to Rate
34
Seventeen Again (17 Again) (2009,  Unrated)
Click to Rate
35
Hairspray (2007) (2007,  PG)
Click to Rate
36
Cow Belles (2006,  G)
Click to Rate
37
Now You See It... (2005,  G)
Click to Rate
38
Alice Upside Down (2007,  Unrated)
Click to Rate
39
American Pie (1999,  R)
Click to Rate
40
Bring It On: In It to Win It (2007,  PG-13)
Click to Rate
41
That's So Suite Life of Hannah Montana (,  G)
Click to Rate
42
Bring It On: All or Nothing (2006,  PG-13)
Click to Rate
43
Ice Princess (2005,  G)
Click to Rate
44
Bring It On (2000,  PG-13)
Click to Rate
45
Bring It On Again (2003,  PG-13)
Click to Rate
46
Stuck in the Suburbs (2004,  Unrated)
Click to Rate
47
The Ultimate Christmas Present (2000,  Unrated)
Click to Rate
48
Wendy Wu: Homecoming Warrior (2006,  PG)
Click to Rate
49
The Little Vampire (2000,  PG)
Click to Rate
50
That's So Raven - Raven's House Party (,  G)
Click to Rate
51
College Road Trip (2008,  G)
Click to Rate
52
Kim Possible: So the Drama (2005,  G)
Click to Rate
53
Zenon: Z3 (2004,  Unrated)
Click to Rate
54
Zenon: Girl of the 21st Century (1999,  Unrated)
Click to Rate
55
Rush Hour (1998,  PG-13)
Click to Rate
56
Rush Hour 2 (2001,  PG-13)
Click to Rate
57
Rush Hour 3 (2007,  PG-13)
Click to Rate

Comments (0)


Post a comment

Recent Comments