My Favorite Movies
| lantsengster's Rating | My Rating | ||
|---|---|---|---|
| 1 |
Indecent Proposal (1993, R) |
|
|
| 2 |
Best of the Best (1989, R) |
|
|
| 3 |
By the Sword (1991, R) |
|
|
| 4 |
Pretty Woman (1990, R) |
|
|
| 5 |
The Pelican Brief (1993, PG-13) |
|
|
| 6 |
The Saint (1997, PG-13) |
|
|
| 7 |
Spartan (2004, R) |
|
|
| 8 |
A Perfect Murder (1998, R) |
|
|
| 9 |
Fatal Attraction (1987, R) |
|
|
| 10 |
Disclosure (1994, R) |
|
|
| 11 |
Basic Instinct (1992, R) |
|
|
| 12 |
Hero (Accidental Hero) (1992, PG-13) |
|
|
| 13 |
Papillon (1973, R) |
|
|
| 14 |
Tootsie (1982, PG) |
|
|
| 15 |
All the President's Men (1976, R) |
|
|
| 16 |
The Mambo Kings (1992, R) |
|
|
| 17 |
Last Run (2001, R) |
|
|
| 18 |
Ghost (1990, PG-13) |
|
|
| 19 |
Mr. Brooks (2007, R) |
|
|
| 20 |
Man on Fire (2004, R) |
|
|
| 21 |
When a Man Loves a Woman (1994, R) |
|
|
| 22 |
The Godfather, Part III (1990, R) |
|
|
| 23 |
Seven (Se7en) (1995, R) |
|
|
| 24 |
Philadelphia (1993, PG-13) |
|
|
| 25 |
Forrest Gump (1994, PG-13) |
|


