My Favorite Movies


  larfrockz14's Rating My Rating
1
Talladega Nights: The Ballad of Ricky Bobby (2006,  PG-13)
Click to Rate
2
Napoleon Dynamite (2004,  PG)
Napoleon Dynamite 5.0 Stars
FAVE NEXT TO Ricky Bobby!
Click to Rate
3
Must Love Dogs (2005,  PG-13)
Must Love Dogs 3.5 Stars
It's a chick flick, but it is great.
Click to Rate
4
The Breakfast Club (1985,  R)
The Breakfast Club 5.0 Stars
Clasic! Thanks mom!
Click to Rate
5
Sixteen Candles (1984,  PG)
Sixteen Candles 5.0 Stars
classic! Thanks mom!
Click to Rate
6
Pretty in Pink (1986,  PG-13)
Pretty in Pink 4.5 Stars
Classic! Thanks Mom!
Click to Rate
7
Accepted (2006,  PG-13)
Accepted 4.5 Stars
I could totally see myself doing this!
Click to Rate
8
Shrek (2001,  PG)
Click to Rate
9
Shrek 2 (2004,  PG)
Click to Rate
10
Mean Girls (2004,  PG-13)
Click to Rate
11
My Girl (1991,  PG)
Click to Rate
12
My Girl 2 (1996,  PG)
Click to Rate
13
The Italian Job (2003,  PG-13)
Click to Rate
14
Hairspray (2007) (2007,  PG)
Hairspray (2007) 5.0 Stars
I wish that I was playing the girl with all that hairspray! She kisses Zac Efron!! <3
I LOVE ZAC!!
Click to Rate
15
I Now Pronounce You Chuck and Larry (2007,  PG-13)
I Now Pronounce You Chuck and Larry 4.0 Stars
It was funny, but a lil' nasty!
I saw it with a group of 15, 5 of which were girls!! WE were almost kicked out because we had fart bombs, & it didn't smell that nice, & made a loud bang! haha!
Click to Rate

Comments (0)


Post a comment

Recent Comments