My Favorite Movies


  Lary92's Rating My Rating
1
Just Friends (2005,  PG-13)
Just Friends 5.0 Stars
i love this movie! It is freakin helarious
Click to Rate
2
Rush Hour (1998,  PG-13)
Rush Hour 5.0 Stars
Helarious, Chan and Tucker make a great team
Click to Rate
3
Rush Hour 2 (2001,  PG-13)
Rush Hour 2 5.0 Stars
usually sequels aren't as good as the original but rush hour 2 is even better
Click to Rate
4
Ace Ventura: Pet Detective (1994,  PG-13)
Ace Ventura: Pet Detective 5.0 Stars
really funny i luv jim carrey
Click to Rate
5
Ace Ventura - When Nature Calls (1995,  PG-13)
Ace Ventura - When Nature Calls 5.0 Stars
Sad begining, great movie, hilarious
a must see
Click to Rate
6
The Mask of Zorro (1998,  PG-13)
Click to Rate
7
Kate & Leopold (2001,  PG-13)
Click to Rate
8
Bruce Almighty (2003,  PG-13)
Bruce Almighty 3.5 Stars
funny ive watched like 10 times
Click to Rate
9
Batman Forever (1995,  PG-13)
Batman Forever 4.0 Stars
Great movie tho at times corny my fav batman
Click to Rate
10
Pride and Prejudice (2005,  PG)
Click to Rate
11
The Mask (1994,  PG-13)
The Mask 5.0 Stars
jim carrey at his best a great comedy
Click to Rate
12
Mean Girls (2004,  PG-13)
Mean Girls 4.0 Stars
this stuff really happens a funny movie with real morals
Click to Rate
13
Liar Liar (1997,  PG-13)
Liar Liar 5.0 Stars
Helarious! A must see for 10 years and over
Click to Rate
14
Love Actually (2003,  R)
Love Actually 5.0 Stars
one of the best movies ever i luv it
Click to Rate
15
Charlie and the Chocolate Factory (2005,  PG)
Charlie and the Chocolate Factory 5.0 Stars
great, really funny
Click to Rate
16
Ever After - A Cinderella Story (1998,  PG-13)
Ever After - A Cinderella Story 5.0 Stars
Love story, happy ending
Click to Rate
17
Big Daddy (1999,  PG-13)
Big Daddy 5.0 Stars
a great comedy, a moving story
Click to Rate
18
Just Like Heaven (2005,  PG-13)
Click to Rate
19
Mulan (1998,  G)
Click to Rate
20
Lilo & Stitch (2002,  PG)
Click to Rate
21
The Bourne Identity (2002,  PG-13)
Click to Rate
22
The Bourne Supremacy (2004,  PG-13)
Click to Rate
23
The Bourne Ultimatum (2007,  PG-13)
The Bourne Ultimatum 4.5 Stars
great
Click to Rate
24
America's Sweethearts (2001,  PG-13)
Click to Rate
25
Pretty Woman (1990,  R)
Pretty Woman 5.0 Stars
one of my favs good soppy movie
Click to Rate
26
Chicago (2002,  PG-13)
Click to Rate
27
Serendipity (2001,  PG-13)
Click to Rate
28
The Matrix (1999,  R)
The Matrix 4.0 Stars
good movie gross wen he comes out into the real world with tubes in him eww
Click to Rate
29
The Benchwarmers (2006,  PG-13)
Click to Rate

Comments (0)


Post a comment

Recent Comments