My Favorite Movies


  1. LasToF3X12
  2. Kristin

flixster won't let me delete this list so just pretend it doesn't exist ^_^

  LasToF3X12's Rating My Rating
1
102 Dalmatians (2000,  G)
Click to Rate
2
A Walk to Remember (2002,  PG)
Click to Rate
3
Accepted (2006,  PG-13)
Click to Rate
4
Ace Ventura - When Nature Calls (1995,  PG-13)
Click to Rate
5
Ace Ventura: Pet Detective (1994,  PG-13)
Click to Rate
6
A Knight's Tale (2001,  PG-13)
Click to Rate
7
Austin Powers - International Man of Mystery (1997,  PG-13)
Click to Rate
8
Austin Powers - The Spy Who Shagged Me (1999,  PG-13)
Click to Rate
9
Austin Powers in Goldmember (2002,  PG-13)
Click to Rate
10
A Cinderella Story (2004,  PG)
Click to Rate
11
Agent Cody Banks (2003,  PG)
Click to Rate
12
Agent Cody Banks 2 - Destination London (2004,  PG)
Click to Rate
13
A Little Princess (1995,  G)
Click to Rate
14
Apollo 13 (1995,  PG)
Click to Rate
15
Antz (1998,  PG)
Click to Rate
16
The Animal (2001,  PG-13)
Click to Rate
17
Almost Heroes (1998,  PG-13)
Click to Rate
18
Anger Management (2003,  PG-13)
Click to Rate
19
All Dogs Go To Heaven (1989,  G)
Click to Rate
20
Armageddon (1998,  PG-13)
Click to Rate
21
Bruce Almighty (2003,  PG-13)
Click to Rate
22
Big Daddy (1999,  PG-13)
Click to Rate
23
Back to the Future (1985,  PG)
Click to Rate
24
Back to the Future Part II (1989,  PG)
Click to Rate
25
Back to the Future Part III (1990,  PG)
Click to Rate
26
Babe (1995,  G)
Click to Rate
27
Bad Boys (1995,  R)
Click to Rate
28
Bad Boys II (2003,  R)
Click to Rate
29
Baby Geniuses (1999,  PG)
Click to Rate
30
Batman Begins (2005,  PG-13)
Click to Rate
31
Batman (1989,  PG-13)
Click to Rate
32
Batman Returns (1992,  PG-13)
Click to Rate
33
Batman Forever (1995,  PG-13)
Click to Rate
34
Batman & Robin (1997,  PG-13)
Click to Rate
35
Bring It On (2000,  PG-13)
Click to Rate
36
Bring It On Again (2003,  PG-13)
Click to Rate
37
Bring It On: All or Nothing (2006,  PG-13)
Click to Rate
38
Beethoven (1992,  PG)
Click to Rate
39
Best Men (1998,  R)
Click to Rate
40
Big Fat Liar (2002,  PG)
Click to Rate
41
Blue Crush (2002,  PG-13)
Click to Rate
42
BASEketball (1998,  R)
Click to Rate
43
Bridge to Terabithia (2007,  PG)
Bridge to Terabithia 4.0 Stars
this was surprisingly sad
Click to Rate
44
Bill & Ted's Excellent Adventure (1989,  PG)
Click to Rate
45
Bill & Ted's Bogus Journey (1991,  PG)
Click to Rate
46
Born to Be Wild (1995,  PG)
Click to Rate
47
Coyote Ugly (2000,  PG-13)
Click to Rate
48
Click (2006,  PG-13)
Click to Rate
49
Charlie's Angels (2000,  PG-13)
Click to Rate
50
Charlie's Angels - Full Throttle (2003,  PG-13)
Click to Rate
51
Chasing Liberty (2004,  PG-13)
Click to Rate
52
Cheaper By the Dozen (1950,  Unrated)
Click to Rate
53
Cheaper by the Dozen (2003,  PG)
Click to Rate
54
Cheaper by the Dozen 2 (2005,  PG)