My Favorite Movies


  LATINZONEPROD's Rating My Rating
1
La Bamba (1987,  PG-13)
2
Selena (1997,  PG)
Selena
The real Tex Mex sound
3
La MISSION (2009,  Unrated)
4
The Godfather (1972,  R)
5
Roots (Bednye rodstvenniki) (2006,  Unrated)
6
Dave Chappelle's Block Party (2006,  R)
7
Soul Food (1997,  R)
8
Jerry Maguire (1996,  R)
9
A Few Good Men (1992,  R)
10
Boyz n the Hood (1991,  R)
11
Barrio Cuba (2007,  Unrated)
12
U2: PopMart Live from Mexico City (1997,  PG)
13
Sound of Brazil (Moro No Brasil) (2002,  Unrated)
14
Zoot Suit (1981,  R)
15
The Public Enemy (1931,  Unrated)
16
Spider-Man (2002,  PG-13)
Spider-Man
how making spider movies does that make now
17
Batman Returns (1992,  PG-13)
18
The Mambo Kings (1992,  R)
19
Soul Power (2009,  PG-13)
20
Pennies From Heaven (1981,  R)
21
Catwoman (2004,  PG-13)
22
Buena Vista Social Club (1999,  G)
23
Star Trek (2009,  PG-13)
24
Sister Act (1992,  PG)
25
The Untouchables (1987,  R)
26
Black Rain (1989,  R)
27
Internal Affairs (1990,  R)
28
Jennifer 8 (Jennifer Eight) (1992,  R)
29
Stand and Deliver (1988,  PG)
30
Two For the Money (2005,  R)
31
Insomnia (2002,  R)
32
City Hall (1996,  R)
33
Funny People (2009,  R)
34
G-Force (2009,  PG)
35
The Ugly Truth (2009,  R)
36
Paper Heart (2009,  PG-13)
37
Orphan (2009,  R)
38
The Hangover (2009,  R)
39
The Proposal (2009,  PG-13)
40
A Decent Proposal (2006,  Unrated)
41
The Collector (2009,  R)
42
Believe in Me (1971,  PG)
43
The Soul Collector (1999,  Unrated)
44
A Perfect Getaway (2009,  R)
45
Transformers Energon - The Return of Megatron (2004,  Unrated)
46
Transformers Energon: Omega Supreme (2004,  Unrated)
47
Transformers Energon: Shockblast Unleashed (2004,  Unrated)
48
Go-Bots (Transformers: Go-Bots) (2003,  Unrated)
49
Transformers: Zone (1990,  Unrated)
50
Public Enemies (2009,  R)
Public Enemies
johnny rocks
51
The Hurt Locker (2009,  R)
52
(500) Days of Summer (2009,  PG-13)
53
Woodstock - 3 Days of Peace & Music (1970,  R)
54
Cold Souls (2009,  PG-13)
55
District 9 (2009,  R)
56
The Time Traveler's Wife (2009,  PG-13)
57
Gake no ue no Ponyo (Ponyo) (Ponyo on the Cliff by the Sea) (2009,  G)
58
Pirates of the Caribbean: At Worlds End (2007,  PG-13)
59
The End of America (2008,  Unrated)
60
State of Play (2009,  PG-13)
61
Walk the Line (2005,  PG-13)
62
La Linea (The Line) (2008,  R)
63
The Red Line (2008,  Unrated)
64
Behind Enemy Lines (2001,  PG-13)
65
In the Line of Fire (1993,  R)
66
The President's Man 2: A Line in the Sand (2002,  Unrated)
67
Pépé le Moko (1941,  Unrated)
68
Chaos (2001,  Unrated)
69
Soul Men (2008,  R)
70
Soul Plane (2004,  R)
71
Soul Man (1986,  PG-13)
72
The Bronze Screen: 100 Years of the Latino Image in Hollywood (2002,  Unrated)
73
Comedy Jump Off: The Latino Explosion (2006,  Unrated)
74
Urban Latino TV: Movement (2004,  Unrated)
75
Latino (1985,  Unrated)
76
Sabor Latino (1996,  Unrated)
77
Latinos Locos (2004,  Unrated)

Comments (0)


Post a comment

Recent Comments