My Favorite Movies


  LauraFitzpatrick28's Rating My Rating
1
Angel Heart (1987,  R)
2
Spun (2003,  R)
3
The Fountain (2006,  PG-13)
4
El Laberinto del Fauno (Pan's Labyrinth) (2006,  R)
5
This Is Spinal Tap (1984,  R)
6
Batman Returns (1992,  PG-13)
7
Beerfest (2006,  R)
8
Die Hard (1988,  R)
9
American History X (1998,  R)
10
Clerks (1994,  R)
11
Hot Rod (2007,  PG-13)
12
Memento (2000,  R)
13
Scarface (1983,  R)
14
Secret Window (2004,  PG-13)
15
Tombstone (1993,  R)
16
Elf (2003,  PG)
17
Terminator 2: Judgment Day (1991,  R)
18
The Terminator (1984,  R)
19
Terminator 3 - Rise of the Machines (2003,  R)
20
True Romance (1993,  R)
21
Superbad (2007,  R)
22
Star Trek (2009,  PG-13)
23
Star Trek II - The Wrath of Khan (1982,  PG)
24
Star Trek - Nemesis (2002,  PG-13)
25
Star Trek - First Contact (1996,  PG-13)
26
Live Free or Die Hard (2007,  PG-13)
27
Die Hard 2 (Die Hard 2: Die Harder) (1990,  R)
28
Die Hard With a Vengeance (Die Hard 3) (1995,  R)
29
Shadow of the Vampire (2000,  R)
30
Dracula 2000 (2000,  R)
31
Bram Stoker's Dracula (1992,  R)
32
Interview with the Vampire (1994,  R)
33
Dawn of the Dead (1979,  R)
34
Day of the Dead (1985,  Unrated)
35
Back to the Future (1985,  PG)
36
Back to the Future Part II (1989,  PG)
37
Back to the Future Part III (1990,  PG)
38
Clerks II (2006,  R)
39
Jay and Silent Bob Strike Back (2001,  R)
40
The Red Dwarf (1999,  R)
41
Army of Darkness (1993,  R)
42
The Evil Dead (1981,  NC-17)
43
Evil Dead 2 (1987,  R)
44
Blow (2001,  R)
45
American Psycho (2000,  R)
46
American Beauty (1999,  R)

Comments (0)


Post a comment

Recent Comments