My Favorite Movies
Give list a short description
| laurie612's Rating | My Rating | ||
|---|---|---|---|
| 1 |
The Notebook (2004, PG-13) |
|
|
| 2 |
Dirty Dancing (1987, PG-13) |
|
|
| 3 |
A Walk to Remember (2002, PG) |
|
|
| 4 |
Pretty Woman (1990, R) |
|
|
| 5 |
How to Lose a Guy in 10 Days (2003, PG-13) |
|
|
| 6 |
The Wedding Planner (2001, PG-13) |
|
|
| 7 |
EdTV (1999, PG-13) |
|
|
| 8 |
U-571 (2000, PG-13) |
|
|
| 9 |
Failure to Launch (2006, PG-13) |
|
|
| 10 |
The Newton Boys (1998, PG-13) |
|
|
| 11 |
We Are Marshall (2006, PG) |
|
|
| 12 |
Two For the Money (2005, R) |
|
|
| 13 |
10 Things I Hate About You (1999, PG-13) |
|
|
| 14 |
Remember the Titans (2000, PG) |
|
|
| 15 |
50 First Dates (2004, PG-13) |
|
|
| 16 |
Pearl Harbor (2001, PG-13) |
|
|
| 17 |
Hope Floats (1998, PG-13) |
|
|
| 18 |
Bounce (2000, PG-13) |
|
|
| 19 |
Sahara (2005, PG-13) |
|
|
| 20 |
Sweet Home Alabama (2002, PG-13) |
|
|
| 21 |
Sweet November (2001, PG-13) |
|
|
| 22 |
Made of Honor (2008, PG-13) |
|
|
| 23 |
Lucky 7 (2003, PG-13) |
|
|
| 24 |
Freedom Writers (2007, PG-13) |
|
|
| 25 |
Enchanted (2007, PG) |
|
|
| 26 |
The Ghosts of Girlfriends Past (2009, Unrated) |
|
|
| 27 |
Fool's Gold (Fools Gold) (2008, PG-13) |
|
|
| 28 |
The Patriot (2000, R) |
|
|
| 29 |
A Knight's Tale (2001, PG-13) |
|
|
| 30 |
The Prince and Me (2004, PG) |
|
|
| 31 |
Message in a Bottle (1999, PG-13) |
|



