My Favorite Movies
| law3638's Rating | My Rating | ||
|---|---|---|---|
| 1 |
White Christmas (1954, Unrated) |
|
|
| 2 |
Above the Law (1988, R) |
|
|
| 3 |
The Blues Brothers (1980, R) |
|
|
| 4 |
Walker Texas Ranger 3: Deadly Reunion (1994, Unrated) |
|
|
| 5 |
Texas Rangers (2001, PG-13) |
|
|
| 6 |
Wild Wild West (1999, PG-13) |
|
|
| 7 |
The Gambler (1980) (1980, Unrated) |
|
|
| 8 |
The Gambler (1999) (1999, R) |
|
|
| 9 |
Gambler Returns:Luck of the Draw (1991, Unrated) |
|
|
| 10 |
Mary Poppins (1964, G) |
|
|
| 11 |
Rodgers and Hammerstein's Oklahoma! (1999, Unrated) |
|
|
| 12 |
Rodgers & Hammerstein - The Sound of Movies (1996, Unrated) |
|
|
| 13 |
The Sound of Music (1965, G) |
|
|
| 14 |
The Music Man (1962, G) |
|
|
| 15 |
Elmo's World - Dancing Music Books (2000, Unrated) |
|
|
| 16 |
Fried Green Tomatoes (1991, PG-13) |
|


