My Favorite Movies
| leegillfish87's Rating | My Rating | ||
|---|---|---|---|
| 1 |
Shrek 2 (2004, PG) |
|
|
| 2 |
Hitch (2005, PG-13) |
|
|
| 3 |
Save the Last Dance (2001, PG-13) |
|
|
| 4 |
Erin Brockovich (2000, R) |
|
|
| 5 |
The Wizard of Oz (1939, G) |
|
|
| 6 |
Sweet Home Alabama (2002, PG-13) |
|
|
| 7 |
Brokeback Mountain (2005, R) |
|
|
| 8 |
Shrek (2001, PG) |
|
|
| 9 |
Fun With Dick and Jane (2005, PG-13) |
|
|
| 10 |
Jarhead (2005, R) |
|
|
| 11 |
Coyote Ugly (2000, PG-13) |
|
|
| 12 |
American Wedding (2003, R) |
|
|
| 13 |
Rumor Has It (2005, PG-13) |
|
|
| 14 |
American Pie 2 (2001, R) |
|
|
| 15 |
The Girl Next Door (2004, R) |
|
|
| 16 |
Footloose (1984, PG) |
|
|
| 17 |
Legally Blonde (2001, PG-13) |
|
|
| 18 |
How to Lose a Guy in 10 Days (2003, PG-13) |
|
|
| 19 |
Legally Blonde 2 - Red, White & Blonde (1953, PG-13) |
|
|
| 20 |
Bringing Down The House (2003, PG-13) |
|
|
| 21 |
Blue Crush (2002, PG-13) |
|
|
| 22 |
Dead Poets Society (1989, PG) |
|
|
| 23 |
Freaky Friday (2003, PG) |
|
|
| 24 |
Grease (1978, PG) |
|
|
| 25 |
Just Like Heaven (2005, PG-13) |
|
|
| 26 |
Guess Who (2005, PG-13) |
|
|
| 27 |
Miss Congeniality 2 - Armed and Fabulous (2005, PG-13) |
|
|
| 28 |
Finding Nemo (2003, G) |
|
|
| 29 |
Imagine Me & You (2006, R) |
|
|
| 30 |
She's the Man (2006, PG-13) |
|
|
| 31 |
Aquamarine (2006, PG) |
|
|
| 32 |
Failure to Launch (2006, PG-13) |
|
|
| 33 |
American Pie (1999, R) |
|
|
| 34 |
A Walk to Remember (2002, PG) |
|
|
| 35 |
The Sisterhood of the Traveling Pants (2005, PG) |
|
|
| 36 |
X-Men: The Last Stand (2006, PG-13) |
|
|
| 37 |
X2 (2003, PG-13) |
|
|
| 38 |
X-Men (2000, PG-13) |
|
|
| 39 |
Sixteen Candles (1984, PG) |
|
|
| 40 |
The Recruit (2003, PG-13) |
|
|
| 41 |
Wicker Park (2004, PG-13) |
|
|
| 42 |
13 Going on 30 (Suddenly 30) (2004, PG-13) |
|
|
| 43 |
Dumb and Dumber (1994, PG-13) |
|
|
| 44 |
Miss Congeniality (2000, PG-13) |
|
|
| 45 |
Win A Date With Tad Hamilton! (2004, PG-13) |
|
|
| 46 |
An Unfinished Life (2005, PG-13) |
|
|
| 47 |
Beauty Shop (2005, PG-13) |
|
|
| 48 |
Scream (1996, R) |
|
|
| 49 |
National Lampoon's Van Wilder (Party Liaison) (2002, R) |
|
|
| 50 |
Remember the Titans (2000, PG) |
|
|
| 51 |
Training Day (2001, R) |
|
|
| 52 |
The Prince and Me (2004, PG) |
|
<


