Share this List


Share this link by email, IM, or post it anywhere

My Favorite Movies


  leemovieman's Rating My Rating
1
Pirates of the Caribbean - The Curse of the Black Pearl (2003,  PG-13)
Click to Rate
2
Pirates of the Caribbean: Dead Man's Chest (2006,  PG-13)
Click to Rate
3
The Lord of the Rings - The Return of the King (2003,  PG-13)
Click to Rate
4
Harry Potter and the Goblet of Fire (2005,  PG-13)
Click to Rate
5
The Lord of the Rings - The Fellowship of the Ring (2001,  PG-13)
Click to Rate
6
The Lord of the Rings - The Two Towers (2002,  PG-13)
Click to Rate
7
Dirty Dancing (1987,  PG-13)
Click to Rate
8
The Matrix (1999,  R)
Click to Rate
9
Gladiator (2000,  R)
Click to Rate
10
Braveheart (1995,  R)
Click to Rate
11
Highlander (1986,  R)
Highlander 5.0 Stars
One of my first favorite movies ever. just the mix of swords and myth did something for me.
Click to Rate
12
The Big Blue (Le Grand bleu) (1988,  PG)
Click to Rate
13
Die Hard (1988,  R)
Click to Rate
14
Kill Bill, Volume 2 (2004,  R)
Click to Rate
15
Kill Bill: Volume 1 (2003,  R)
Click to Rate
16
300 (2007,  R)
300 5.0 Stars
Awsome movie, good to look at, good story. cool fight scenes in slow motion and a nice pace. Well worth a look!!
Click to Rate
17
Sin City (2005,  R)
Click to Rate
18
Singin' in the Rain (1952,  G)
Click to Rate

Comments (0)


Post a comment

Recent Comments