My Favorite Movies


  LemonChan9's Rating My Rating
1
Howl's Moving Castle (2005,  PG)
Click to Rate
2
The Nightmare Before Christmas (The Nightmare Before Christmas in Disney Digital 3-D) (1993,  PG)
Click to Rate
3
Secretary (2002,  R)
Click to Rate
4
American Beauty (1999,  R)
Click to Rate
5
Amelie (Le Fabuleux destin d'Amélie Poulain) (2001,  R)
Click to Rate
6
Spirited Away (Sen to Chihiro no kamikakushi) (2001,  PG)
Click to Rate
7
The Addams Family (1991,  PG-13)
Click to Rate
8
The Lake House (2006,  PG)
The Lake House 4.0 Stars
I love the happy endings but this movie doesn´t show you inmediatly what is gonna happen with them
Click to Rate
9
Pride and Prejudice (2005,  PG)
Click to Rate
10
Casanova (2005,  R)
Click to Rate
11
Kill Bill, Volume 2 (2004,  R)
Click to Rate
12
Kill Bill: Volume 1 (2003,  R)
Click to Rate
13
Interview with the Vampire (1994,  R)
Click to Rate
14
A Clockwork Orange (1971,  R)
Click to Rate
15
Constantine (2005,  R)
Click to Rate
16
Beetlejuice (1988,  PG)
Click to Rate
17
The Pillow Book (1996,  NC-17)
Click to Rate

Comments (0)


Post a comment

Recent Comments