You are not logged in.
Sign In or Register
Home
Movies
In Theaters
On DVD
Rate Movies
Recommended Movies
Actors
Actor Home
Actor Photos
Actress Photos
Random Actor
News
Top Stories
Most Recent
My Saved Stories
My Submitted Stories
Profile
"
My Profile
My Ratings
My Lists
My Favorite Actors
My Favorite Photos
My Favorite Videos
Skins Gallery
My Friends
My Friends
My Conversations
My Friends' Reviews
Movie Night Planner
Invite
Meet People
People You May Know
People Like Me
People Online Now
Top User Charts
Find a User
Movie Compatibility Test
Fun Stuff
Watch Now
Never-Ending Quiz
|
Quizzes
|
Polls
|
Lists
|
Videos
|
Photos
|
Forums
|
Wiki
More Lists
|
Create a List
Top Lists
Related Lists
good movies but not my all time favorite.
by
Tay
Movies I watched in 2008
by
Luciana
♥Movies That I Like That Aren't Horrorϖ...
by
-♥-(¯`...
Movies I Need
by
Constance
kapow7777's new List
by
Jessi
View More Lists
Share this List
Share this link by email, IM, or post it anywhere
My Favorite Movies
Next list
Amanda
lennyboo3's Rating
My Rating
1
Without A Paddle
(2004, PG-13)
2
Fried Green Tomatoes
(1991, PG-13)
3
Moulin Rouge!
(2001, PG-13)
4
Fantasia
(1940, G)
5
Fantasia 2000
(2000, G)
6
Signs
(2002, PG-13)
7
A Knight's Tale
(2001, PG-13)
8
The Lord of the Rings - The Two Towers
(2002, PG-13)
9
The Lord of the Rings - The Fellowship of the Ring
(2001, PG-13)
10
The Lord of the Rings - The Return of the King
(2003, PG-13)
11
The Princess Bride
(1987, PG)
12
The Fifth Element
(1997, PG-13)
13
The Nightmare Before Christmas (The Nightmare Before Christmas in Disney Digital 3-D)
(1993, PG)
14
August Rush
(2007, PG)
15
The Last Castle
(2001, R)
16
Shrek
(2001, PG)
17
The Village
(2004, PG-13)
18
Unbreakable
(2000, PG-13)
19
Dazed and Confused
(1993, R)
20
Pleasantville
(1998, PG-13)
21
Harry Potter and the Sorcerer's Stone (Harry Potter and the Philosopher's Stone)
(2001, PG)
22
Harry Potter and the Chamber of Secrets
(2002, PG)
23
Harry Potter and the Prisoner of Azkaban
(2004, PG)
24
Harry Potter and the Goblet of Fire
(2005, PG-13)
Comments (0)
Post a comment
Recent Comments