My Favorite Movies
| leoguerrabasket's Rating | My Rating | ||
|---|---|---|---|
| 1 |
Pirates of the Caribbean - The Curse of the Black Pearl (2003, PG-13) |
|
|
| 2 |
Pirates of the Caribbean: Dead Man's Chest (2006, PG-13) |
|
|
| 3 |
Pirates of the Caribbean: At Worlds End (2007, PG-13) |
|
|
| 4 |
300 (2007, R) |
|
|
| 5 |
Shrek (2001, PG) |
|
|
| 6 |
Shrek 2 (2004, PG) |
|
|
| 7 |
Spider-Man 3 (2007, PG-13) |
|
|
| 8 |
White Chicks (2004, PG-13) |
|
|
| 9 |
Mr. & Mrs. Smith (2005, PG-13) |
|
|
| 10 |
Gladiator (2000, R) |
|
|
| 11 |
Night at the Museum (2006, PG) |
|
|
| 12 |
The Invisible (2007, PG-13) |
|
|
| 13 |
The Kid (2000, PG) |
|
|
| 14 |
Munich (2005, R) |
|
|
| 15 |
The Sixth Sense (1999, PG-13) |
|
|
| 16 |
Man on Fire (2004, R) |
|
|
| 17 |
Pearl Harbor (2001, PG-13) |
|
|
| 18 |
The Pink Panther (2006, PG) |
|
|
| 19 |
The Departed (2006, R) |
|
|
| 20 |
The Guardian (2006, PG-13) |
|
|
| 21 |
Signs (2002, PG-13) |
|
|
| 22 |
Minority Report (2002, PG-13) |
|
|
| 23 |
Armageddon (1998, PG-13) |
|
|
| 24 |
The Village (2004, PG-13) |
|
|
| 25 |
The Covenant (2006, PG-13) |
|
|
| 26 |
Meet the Parents (2000, PG-13) |
|
|
| 27 |
Mission Impossible (1996, PG-13) |
|
|
| 28 |
Underworld: Evolution (2006, R) |
|
|
| 29 |
Million Dollar Baby (2004, PG-13) |
|
|
| 30 |
Underworld (2003, R) |
|
|
| 31 |
Cast Away (2000, PG-13) |
|
|
| 32 |
Red Eye (2005, PG-13) |
|
|
| 33 |
The Terminal (2004, PG-13) |
|
|
| 34 |
AVP - Alien Vs. Predator (2004, PG-13) |
|
|
| 35 |
Ocean's Eleven (2001, PG-13) |
|
|
| 36 |
The Day After Tomorrow (2004, PG-13) |
|
|
| 37 |
War of the Worlds (2005, PG-13) |
|
|
| 38 |
Little Miss Sunshine (2006, R) |
|
|
| 39 |
Paycheck (2003, PG-13) |
|
|
| 40 |
Hide and Seek (2005, R) |
|
|
| 41 |
Blood Diamond (2006, R) |
|
|
| 42 |
The League of Extraordinary Gentlemen (2003, PG-13) |
|
|
| 43 |
Home Alone 3 (1997, PG) |
|
|
| 44 |
Fun With Dick and Jane (2005, PG-13) |
|
|
| 45 |
Gone in 60 Seconds (2000, PG-13) |
|
|
| 46 |
The Bourne Identity (2002, PG-13) |
|
|
| 47 |
The Green Mile (1999, R) |
|
|
| 48 |
The Butterfly Effect (2004, R) |
|
|
| 49 |
Children of Men (2006, R) |
|
|
| 50 |
Enemy of the State (1998, R) |
|
|
| 51 |
Lucky Number Slevin (2006, R) |
|
|
| 52 |
Christmas with the Kranks (2004, PG) |


