My Favorite Movies


  lickemlollynativepri's Rating My Rating
1
GoodFellas (1990,  R)
2
The Godfather (1972,  R)
3
300 (2007,  R)
4
Wedding Crashers (2005,  R)
5
Pulp Fiction (1994,  R)
6
The Matrix (1999,  R)
7
Braveheart (1995,  R)
8
Sin City (2005,  R)
9
Old School (2003,  R)
10
The Lord of the Rings - The Return of the King (2003,  PG-13)
11
Saving Private Ryan (1998,  R)
12
Hitch (2005,  PG-13)
13
2 Fast 2 Furious (2003,  PG-13)
14
Apocalypto (2006,  R)
Apocalypto
hell yeah really want to see it
15
Epic Movie (2007,  PG-13)
Epic Movie
might be funny to watch didnt see it yet
16
Hannibal Rising (2007,  R)
Hannibal Rising
cant wait to see
17
Bug (2006,  R)
Bug
i would watch it for ashley judd
18
28 Weeks Later... (2007,  R)
28 Weeks Later...
if its like the first one, then two thumbs up
19
Pirates of the Caribbean: At Worlds End (2007,  PG-13)
Pirates of the Caribbean: At Worlds End
watched the first two awesome
20
Shrek the Third (Shrek 3) (2007,  PG)
Shrek the Third (Shrek 3)
really funny
21
Knocked Up (2007,  R)
Knocked Up
never seen it but it sounds good

Comments (0)


Post a comment

Recent Comments