Share this List


Share this link by email, IM, or post it anywhere

My Favorite Movies


  Liesa398654013's Rating My Rating
1
The Sound of Music (1965,  G)
Click to Rate
2
Kit Kittredge: An American Girl Mystery (2008,  G)
Click to Rate
3
Beauty and the Beast (1991,  G)
Click to Rate
4
Cinderella (1950,  G)
Click to Rate
5
The King and I (1956,  G)
Click to Rate
6
Facing the Giants (2006,  PG)
Click to Rate
7
The Nativity Story (2006,  PG)
Click to Rate
8
Seven Brides for Seven Brothers (1954,  G)
Click to Rate
9
Anne of Green Gables (1985,  Unrated)
Click to Rate
10
Anne of Green Gables - The Sequel (1987,  G)
Click to Rate
11
Anne of Green Gables: The Continuing Story (2000,  Unrated)
Click to Rate
12
Anne of Green Gables: A New Beginning (2009,  Unrated)
Click to Rate
13
Sarah, Plain and Tall (1991,  G)
Click to Rate
14
Sarah, Plain and Tall: Skylark (1993,  G)
Click to Rate
15
Sarah, Plain and Tall: Winter's End (1999,  Unrated)
Click to Rate
16
Road to Avonlea:The Movie (1990,  G)
Click to Rate
17
An Avonlea Christmas (Happy Christmas, Miss King) (2000,  PG)
Click to Rate
18
Little Women (1994,  PG)
Click to Rate
19
Though None Go with Me (2006,  Unrated)
Click to Rate
20
Love Comes Softly (2003,  Unrated)
Click to Rate
21
Love's Enduring Promise (2004,  Unrated)
Click to Rate
22
Love's Long Journey (2005,  Unrated)
Click to Rate
23
Love's Abiding Joy (2006,  PG)
Click to Rate
24
Love's Unending Legacy (2007,  Unrated)
Click to Rate
25
Love's Unfolding Dream (2007,  Unrated)
Click to Rate
26
The Christmas Card (2006,  Unrated)
Click to Rate
27
The Ultimate Gift (2006,  PG)
Click to Rate
28
Holiday Affair (1949,  G)
Click to Rate
29
College Road Trip (2008,  G)
Click to Rate
30
Roman Holiday (1953,  Unrated)
Click to Rate

Comments (0)


Post a comment

Recent Comments