My Favorite Movies


  Lifeisahighway101465's Rating My Rating
1
The Crow (1994,  R)
2
Taking Back Our Town (2001,  Unrated)
3
Deep Impact (1998,  PG-13)
4
Ladder 49 (2004,  PG-13)
5
Con Air (1997,  R)
6
Steel Magnolias (1989,  PG)
7
Gia (1997,  R)
8
If These Walls Could Talk 2 (2000,  R)
9
Children of a Lesser God (1986,  R)
10
Saving Private Ryan (1998,  R)
11
The Sandlot (1993,  PG)
12
Silent Hill (2006,  R)
13
Fried Green Tomatoes (1991,  PG-13)
14
Better Than Chocolate (1999,  Unrated)
15
Muppets From Space (1999,  G)
16
The Bucket List (2007,  PG-13)
17
Wild Hogs (2007,  PG-13)
18
Meet the Spartans (2008,  PG-13)
19
Phantom of the Opera (1943,  Unrated)
20
Juno (2007,  PG-13)
21
Hard Candy (2006,  R)
22
American Gangster (2007,  R)

Comments (0)


Post a comment

Recent Comments