My Favorite Movies
| likeablelindz25's Rating | My Rating | |
|---|---|---|
| 1 |
Grease (1978, PG) |
|
| 2 |
Cry Baby (1990, PG-13) |
|
| 3 |
Twilight (2008, PG-13) |
|
| 4 |
Harry Potter and the Sorcerer's Stone (Harry Potter and the Philosopher's Stone) (2001, PG) |
|
| 5 |
Harry Potter and the Chamber of Secrets (2002, PG) |
|
| 6 |
Harry Potter and the Prisoner of Azkaban (2004, PG) |
|
| 7 |
Harry Potter and the Goblet of Fire (2005, PG-13) |
|
| 8 |
Harry Potter and the Order of the Phoenix (2007, PG-13) |
|
| 9 |
The Lord of the Rings - The Fellowship of the Ring (2001, PG-13) |
|
| 10 |
The Lord of the Rings - The Two Towers (2002, PG-13) |
|
| 11 |
The Lord of the Rings - The Return of the King (2003, PG-13) |
|
| 12 |
Labyrinth (1986, PG) |
|
| 13 |
Who Framed Roger Rabbit (1988, PG) |













