Share this List


Share this link by email, IM, or post it anywhere

My Favorite Movies


  1. LilAngel1979
  2. Alma

Give list a short description

  LilAngel1979's Rating My Rating
1
Superman Returns (2006,  PG-13)
Click to Rate
2
Edward Scissorhands (1990,  PG-13)
Click to Rate
3
The Patriot (2000,  R)
Click to Rate
4
Charlie and the Chocolate Factory (2005,  PG)
Click to Rate
5
Pretty Woman (1990,  R)
Click to Rate
6
Notting Hill (1999,  PG-13)
Click to Rate
7
Changing Lanes (2002,  R)
Click to Rate
8
Love Actually (2003,  R)
Click to Rate
9
Alfie (2004,  R)
Click to Rate
10
Dodgeball - A True Underdog Story (2004,  PG-13)
Click to Rate
11
The Sum of All Fears (2002,  PG-13)
Click to Rate
12
Braveheart (1995,  R)
Click to Rate
13
Signs (2002,  PG-13)
Click to Rate
14
The Day After Tomorrow (2004,  PG-13)
Click to Rate
15
Ice Age (2002,  PG)
Click to Rate
16
Casablanca (1942,  Unrated)
Click to Rate
17
Four Weddings and a Funeral (1993,  R)
Click to Rate
18
Fantastic Four (2005,  PG-13)
Click to Rate
19
Ice Age 2: The Meltdown (2006,  PG)
Click to Rate
20
Dumb and Dumber (1994,  PG-13)
Click to Rate
21
Finding Nemo (2003,  G)
Click to Rate
22
How to Lose a Guy in 10 Days (2003,  PG-13)
Click to Rate
23
Sweet Home Alabama (2002,  PG-13)
Click to Rate
24
Paycheck (2003,  PG-13)
Click to Rate
25
Sleeping with the Enemy (1991,  R)
Click to Rate
26
Transformers (2007,  PG-13)
Click to Rate
27
Harry Potter and the Order of the Phoenix (2007,  PG-13)
Click to Rate
28
Top Gun (1986,  PG)
Click to Rate
29
Bridget Jones's Diary (2001,  R)
Click to Rate
30
Meet the Parents (2000,  PG-13)
Click to Rate
31
I, Robot (2004,  PG-13)
Click to Rate
32
Cruel Intentions (1999,  R)
Click to Rate
33
The Notebook (2004,  PG-13)
Click to Rate
34
Mean Girls (2004,  PG-13)
Click to Rate
35
Meet The Fockers (2004,  PG-13)
Click to Rate
36
Shrek 2 (2004,  PG)
Click to Rate
37
Harry Potter and the Goblet of Fire (2005,  PG-13)
Click to Rate
38
Evolution (2001,  PG-13)
Click to Rate
39
The Simpsons Movie (2007,  PG-13)
Click to Rate
40
Garfield - The Movie (2004,  PG)
Click to Rate
41
A Knight's Tale (2001,  PG-13)
Click to Rate
42
Harry Potter and the Prisoner of Azkaban (2004,  PG)
Click to Rate
43
Harry Potter and the Sorcerer's Stone (Harry Potter and the Philosopher's Stone) (2001,  PG)
Click to Rate
44
Harry Potter and the Chamber of Secrets (2002,  PG)
Click to Rate

Comments (0)


Post a comment

Recent Comments