My Favorite Movies


  lildowdster's Rating My Rating
1
High School Musical (2006,  Unrated)
High School Musical 5.0 Stars
brill
Click to Rate
2
The Perfect Man (2005,  PG)
The Perfect Man 5.0 Stars
kool
Click to Rate
3
Wendy Wu: Homecoming Warrior (2006,  PG)
Click to Rate
4
The Lizzie McGuire Movie (2003,  PG)
Click to Rate
5
Bugsy Malone (1976,  G)
Bugsy Malone 5.0 Stars
excellentay
Click to Rate
6
Peter Pan (2003,  PG)
Click to Rate
7
Grease (1978,  PG)
Grease 4.5 Stars
wicked
Click to Rate
8
Grease 2 (1982,  PG)
Grease 2 3.5 Stars
okies
Click to Rate
9
Peter Pan (1924,  Unrated)
Click to Rate
10
Peter Pan (1953,  G)
Click to Rate
11
Casper Meets Wendy (1998,  PG)
Click to Rate
12
Flashdance (1983,  R)
Flashdance 3.5 Stars
okies
Click to Rate
13
Mighty Morphin Power Rangers - The Movie (1995,  PG)
Click to Rate
14
Turbo: A Power Rangers Movie (1997,  PG)
Click to Rate
15
Fantastic Four (2005,  PG-13)
Click to Rate
16
Cow Belles i (,  G)
Click to Rate
17
Twitches (2005,  Unrated)
Click to Rate
18
Halloweentown (1998,  Unrated)
Click to Rate
19
Return to Halloweentown (Halloweentown IV) (2007,  Unrated)
Click to Rate
20
Halloweentown High (Halloweentown III) (2004,  Unrated)
Click to Rate
21
Halloweentown II: Kalabar's Revenge (2001,  PG)
Click to Rate
22
House of Wax (2005) (2005,  R)
Click to Rate
23
Over the Hedge (2006,  PG)
Click to Rate
24
Cheaper by the Dozen 2 (2005,  PG)
Click to Rate
25
Cheaper by the Dozen (2003,  PG)
Click to Rate
26
Cheaper By the Dozen (1950,  Unrated)
Click to Rate
27
Yours, Mine & Ours (2005,  PG)
Click to Rate
28
Yours, Mine and Ours (1968,  Unrated)
Click to Rate
29
Harry Potter and the Goblet of Fire (2005,  PG-13)
Harry Potter and the Goblet of Fire 5.0 Stars
sick
Click to Rate
30
Peter Pan (1999,  Unrated)
Click to Rate
31
Harry Potter and the Prisoner of Azkaban (2004,  PG)
Click to Rate
32
Harry Potter and the Chamber of Secrets (2002,  PG)
Click to Rate
33
Harry Potter and the Order of the Phoenix (2007,  PG-13)
Click to Rate
34
Saw (2004,  R)
Click to Rate
35
Saw II (2005,  R)
Saw II 5.0 Stars
brill
Click to Rate
36
Saw III (2006,  R)
Click to Rate
37
I Saw Mommy Kissing Santa Claus (2001,  Unrated)
Click to Rate
38
I'll Always Know What You Did Last Summer (2006,  R)
Click to Rate
39
A Cinderella Story (2004,  PG)
A Cinderella Story 5.0 Stars
fab
Click to Rate
40
Cinderella (1994,  G)
Click to Rate
41
Cats: The Musical (1998,  G)
Click to Rate
42
Sky High (2003,  Unrated)
Click to Rate
43
School of Rock (2003,  PG-13)
School of Rock 4.0 Stars
kool
Click to Rate
44
WWE - Eve of Destruction (,  Unrated)
Click to Rate
45
Material Girls (2006,  PG)
Click to Rate
46
In Search of Santa (,  Unrated)
Click to Rate
47
Agent Cody Banks (2003,  PG)
Click to Rate
48
Raise Your Voice (2004,  PG)
Click to Rate
49
Cadet Kelly (2002,  Unrated)
Click to Rate
50
Get A Clue (2002,  G)
Click to Rate
51
The Cheetah Girls (2003,  Unrated)
Click to Rate
52
The Cheetah Girls 2 (2006,  Unrated)
Click to Rate
53
That's So Raven - Raven's House Party (,  G)
Click to Rate
54
Kim Possible: So the Drama (2005,  G)
Click to Rate
55
Kim Possible: A Sitch in Time (2003,  G)
Click to Rate
56
The Even Stevens Movie (2003,  G)