My Favorite Movies


  lilpinkrose1990's Rating My Rating
1
Flicka (2006,  PG)
2
A Walk to Remember (2002,  PG)
3
Enough (2002,  PG-13)
4
Selena (1997,  PG)
5
The Boy Who Could Fly (1986,  PG)
6
Fly Away Home (1996,  PG)
7
What's Eating Gilbert Grape (1993,  PG-13)
8
Blow (2001,  R)
9
Armageddon (1998,  PG-13)
10
She's the Man (2006,  PG-13)
11
Crossroads (2002,  PG-13)
12
Blade (1998,  R)
13
Dirty Dancing (1987,  PG-13)
14
Cheaper by the Dozen 2 (2005,  PG)
15
Blade - Trinity (2004,  R)
16
Shrek (2001,  PG)
17
Save the Last Dance (2001,  PG-13)
18
Shrek 2 (2004,  PG)
19
The Notebook (2004,  PG-13)
20
8 Mile (2002,  R)
21
Finding Nemo (2003,  G)
22
Pretty Woman (1990,  R)
23
Titanic (1997,  PG-13)
24
Coyote Ugly (2000,  PG-13)
25
Cheaper by the Dozen (2003,  PG)
26
Blade II (Blade 2) (2002,  R)
27
Freaky Friday (2003,  PG)
28
Big Daddy (1999,  PG-13)
29
Grease (1978,  PG)
30
Forrest Gump (1994,  PG-13)
31
Mrs. Doubtfire (1993,  PG-13)
32
Cars (2006,  G)
33
Free Willy (1993,  PG)
34
Clueless (1995,  PG-13)
35
Are We Done Yet? (2007,  PG)
36
A Cinderella Story (2004,  PG)
37
What Women Want (2001,  PG-13)
38
Little Miss Sunshine (2006,  R)
39
How to Lose a Guy in 10 Days (2003,  PG-13)
40
Are We There Yet? (2005,  PG)
41
Where the Heart Is (2000,  PG-13)
42
Where the Red Fern Grows (1974,  G)
43
Bridge to Terabithia (2007,  PG)
44
The Prince and Me (2004,  PG)
45
The Prince and Me 2 (2005,  PG)
46
Ice Princess (2005,  G)
47
The Princess Diaries (2001,  G)
48
The Princess Diaries 2 - Royal Engagement (2004,  G)
49
The Sisterhood of the Traveling Pants (2005,  PG)
50
Norbit (2007,  PG-13)

Comments (0)


Post a comment

Recent Comments