My Favorite Movies
| lilrongal's Rating | My Rating | |
|---|---|---|
| 1 |
Charlie and the Chocolate Factory (2005, PG) |
|
| 2 |
Dirty Dancing (1987, PG-13) |
|
| 3 |
Hitch (2005, PG-13) |
|
| 4 |
Lara Croft - Tomb Raider (2001, PG-13) |
|
| 5 |
Mean Girls (2004, PG-13) |
|
| 6 |
My Big Fat Greek Wedding (2002, PG) |
|
| 7 |
The Boondock Saints (1999, R) |
|
| 8 |
Clueless (1995, PG-13) |
|
| 9 |
Guess Who (2005, PG-13) |
|
| 10 |
Imitation of Life (1958, Unrated) |
|
| 11 |
High School Musical (2006, Unrated) |
|
| 12 |
Girls Just Want to Have Fun (1985, PG) |
|
| 13 |
Saved! (2004, PG-13) |
|
| 14 |
Firestarter (1984, R) |
|
| 15 |
Harry Potter and the Half-Blood Prince (2009, PG) |















